מלאו טופס לחזרה

תאונות עבודה

תאונות עבודה יכולות להיות קלות וקלילות ויכולות להיות כאלו שאחריהן נפגע כושר עבודתו של עובד. במקרי תאונות עבודה בהן הוכח קשר סיבתי בין פציעה למקום ההתרחשות בזירת מקום העבודה, הרי שאפשר שעובד יהיה זכאי לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ו/או מחברת הביטוח הפרטי של המעסיק.

מהן תאונות עבודה?

ישנם שלושה סוגי פגיעות מוכרות במקום העבודה: מחלות מקצוע, תאונות עבודה ומיקרו טראומה (אשר משרדנו הוכיח בעבורן תשתית ראייתית ובהחלט ניתן לדבר איתנו כדי לקבל פרטים נוספים). תאונות עבודה הן הסוג הקלאסי ורבים מאיתנו יכולים להבין בנקל למהותן: תאונות שאירעו במקום העבודה או בדרך / בחזרה ממקום העבודה, ו/או כאלה שהתרחשו במקום העבודה מבלי קשר לעבודה עצמה. לדוגמה, תאונת דרכים יכולה להיחשב כתאונת עבודה באם היה מדובר בדרכו הרגילה של עובד לקראת מקום עבודתו. גם עובדים עצמאיים זכאים לפיצויים על סמך טיעון זה במידה ויוכיחו שהתאונה התרחשה בהקשר למקום עבודתם.

מיקרו טראומה, בשונה מתאונות עבודה מדברת על פגיעה שהתרחשה כתוצאה מפעילות מתמשכת וחזרתית, ולא מקרה חד פעמי ניכר. מחלת מקצוע, היא מחלה הרשומה ברשימת מחלקות המקצוע של ביטוח לאומי.

מי רשאי לקבל פיצויים?

באופן כללי, כל העובדים המשלמים דמי בריאות לביטוח לאומי ,מבוטחים בנושא תאונות עבודה בדרך כזו או אחרת, כחלק משירותי המוסד לביטוח לאומי. בהינתן הרצון לקבל תמיכה כלכלית במקרה של אי הכנסה תוך כדי תקופת ההחלמה, בהחלט ניתן לדרוש פיצויים כספיים מהמוסד לביטוח לאומי. הפיצויים הכוללים מתחלקים לארבעה סוגי גמלאות, בהתאם להכרה ברמת הפגיעה בכושר העבודה.  לדוגמה, סוג אחד כולל את היכולת לקבל טיפול רפואי חינם, הכולל שיקום ודמי נסיעה למקום הטיפול. הדבר כולל כל דבר שנדרש לטיפול, לרבות דמי אחזקתם של מכשירים רפואיים, טיפולים שונים וכיוצא בזה. אם כי ישנם סייגים ותנאים לטיפול מסוג זה ואפשר שתהיינה כדאיות להתייעץ עם עורך דין כדי להבין מה בדיוק סוג זה של גמלה כולל והאם מתאים לצרכי מגיש הפנייה למוסד.

אילו גמלאות ישנן?

סוג אחר של גמלה, הוא זה המזכה את מגיש הפנייה בדמי פגיעה. מדובר על תשלומים מטעם המוסד לביטוח לאומי המשולמים ספציפית עבור פסק הזמן בה לא עבד המגיש והתבקש לקבל טיפול רפואי. ישנו סף מקסימלי לדמי פגיעה אלו. ניתן ליצור עימנו קשר כדי לעיין בפרטים נוספים באופן אישי. הסוג השלישי הוא גמלת נכות מעבודה. גמלה זו מוענקת עבור מי שקיבל הכרה בנכות עבודה, או במילים אחרות, הוכיח כי אין ביכולתו לעבוד באותה מידה לאחר פגיעה מסוימת במסגרת תאונות עבודה.  בעוד סוג הגמלה הרביעי נקרא שיקום מקצועי, ומיועדת למי שקיבל הכרה בנכות עבודה (מעבר לגמלאות נוספות שאולי קיבל), למטרת שיקום מקצועי כדי לתמוך בהשתלבות וחזרה לשוק העבודה.

כדי להיתמך בתהליך מיצוי הזכויות ודין וקבלת סיוע כלכלי ("וגמלאתי") מביטוח לאומי ניתן ליצור עימנו קשר. למשרדנו ניסיון של כשני עשורים ודורג בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים ביותר.

תאונת עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג נפגעי תאונות דרכים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג מעסיקים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שכר טרחה בתאונות דרכים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

זכאות לפיצויים למתפטר(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג עובדי מכירות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

הטרדה מינית בעבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

הטרדה מינית בעבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]
מאמרים שעשויים לעניין אותך

מבוא: בתקופות של סכסוכים ועוינות, החברים הפגיעים ביותר בחברה סובלים

קרא עוד »

כאשר אתם מחפשים עורך דין המתאים לצרכיכם, הדבר הראשון שחשוב

קרא עוד »

לפני כל הליך של פיטורים, יש חובה לקיים את שלב

קרא עוד »
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן