מלאו טופס לחזרה

סכסוכים כספיים

סכסוכים כספיים, ובכן, הם די נפוצים. ולא מהיום. ועל פי כן, המערכת המשפטית יודעת להתמודד איתם. סכסוכים כספיים יכולים לעלות בין אזרחים, רשויות וחברות. על אף חוסר הייחודיות שבסוג זה של סכסוכים, ועל אף שיש לא מעט עורכי דין מצוינים בשוק – לא נוכל להגיד כי כל אחד מהם, או אפילו רבים מהם, בחרו להתמחות בתחום משפטי זה, ועל כן לא בהכרח מכירים לעומקם את שלל הכלים המתאימים לפתרון. משרד עורכי הדין אריק שליו ושות' לעומת זאת, המחזיק רקורד מוכח של הצלחות בתחומים משפטיים שונים, מגיע עם מיומנות מקצועית לשולחן העסקות וכתבה זו תמחיש זאת.

מה הסיפור של סכסוכים כספיים?

יש לא מעט מחלוקות בבתי דין אזרחיים, אשר נוגעות לנושא של סכסוכים כספיים. ניתן לעסוק בהם מבתי משפט לתביעות קטנות ועד לבית המשפט העליון.

מי מעורב בהם?

  1. אזרחים אל מול אזרחים
  2. אזרחים מול חברות
  3. אזרחים מול רשויות
  4. חברות מול רשויות

ואולי שילוב מסוים של כל הנזכר לעיל. במקרים רבים, סכסוכים כספיים הינם סכסוכים  העוסקים במקרה מאוד ספציפי. במקרים אחרים, מדובר בסכסוכים הנוגעים בעיקרון, ותוצאתם יכולה להשפיע על מדיניות של רשות, ואפילו על המדינה.

בסוף שנת 2019, לדוגמה, בג"צ פסלה את העתירה שהגישו מפלגות וארגונים כנגד מיסוי הדירה השלישית. עניין אשר אושר בכנסת (חוק ההסדרים). בהחלט, סכסוכך בקנה מידה פוליטי גדול יותר, מאשר סכסוך "קטן" בין צדדים.

כיצד משרדנו יכול לעזור בתביעות סכסוכים כספיים?

תביעות הנוגעות לנושא של סכסוכים כספיים מהוות דרישה לפיצוי כספי, או לפחות בהכרעה בנושא. הכסף מהווה כלי מרכזי לפיצוי, לפחות בחלק מהפעמים. בין אם מדובר במשפט אזרחי או במשפט פלילי.  תביעות סכסוכים כספיים אינן עניין זול כשלעצמן. יש לשלם שכר טרחה עבור עבודתם של עורכי הדין, אגרות, להשקיע זמן בדיונים ואין ערובה לפיצוי הנכסף ו/או להחזר הוצאות משפט. 

על כן, בהינתן הרצון לקבל הכרעה לסכסוך כספי כזה או אחר, יש להתייעץ עם עורך דין שבאמת מבין בנישה המתאימה, כדי להעריך את סיכויי ההצלחה. לא בגלל שעורך הדין יודע את העתיד, אך כיוון שהוא יכול לבדוק חולשות, פגיעויות, ולזהות אם מדובר בקייס חזק מספיק ששווה לצאת איתו לבית המשפט.

גם תביעות אזרחיות זו אופציה?

ישנם כל מיני כלים מקובלים עבור פתרון סכסוכים כספיים. רבים מאיתנו שמענו על גישור או בוררות, במסגרתם הצדדים ניגשים להחליק עבור עצמם, מבלי לערב את בית המשפט באופן ישיר. ועם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן ללכת לתביעה אזרחית על מנת ליישב את העניין.

בית המשפט יכול להציע מסלולים שונים, המערבים גישור או בוררות, ועם זאת כמובן ניתן לסרב. ניתן ואף מומלץ להתייעץ עם עורך הדין על מנת לשמוע את דעתו והמלצתו על סירוב שכזה. האופציה של משפט אזרחי אכן פתוחה עבור הצדדים. בין אם הם אזרחים, גופים עסקיים או רשויות מדינה.

לעתים, יכול להיות שיהיה זה נכון בהרבה ללכת להליכי גישור או בוררות, ולעתים, יהיה נכון דווקא לבדוק את העניין בפן המשפטי הישיר, אשר מערב את בית המשפט. כל מקרה לגופו ואין כתבה זו תפטור את הצדדים מלהגיע לפתרון אינטליגנטי מתוך הפעלת מודעות ואחריות אישית.

לסיכומו של דבר,

שלושת הנתיבים העיקריים לפתרון סכסוכים כספיים בערוצים רשמיים הינם תביעות משפטיות, בוררות וגישור. מעבר לכך, ישנו גם משא ומתן רשמי, ומשא ומתן בלתי רשמי בין הצדדים. ובקיצור, יש מספר מסלולים שניתן למצות טרם ההליכה לבית המשפט. אין כמובן סיבה להימנע מבית המשפט אם זו האופציה הנכונה, ועם זאת, אם אפשר ליישב את הסכסוך באופן יעיל, תמציתי וכדאי לצדדים – הרי זה משובח.

עורך דין המתמחה בנישה ייעודית של סכסוכים כספיים יכול לסייע ולהעריך את הפוטנציאל, כדאיות והיתכנות של מסלולים שונים, על מנת להביא לפתרון יעיל של הסכסוך, באופן המקצועי וההולם ביותר.

למידע נוסף בנושא סכסוכים כספיים, ניתן ליצור קשר עם משרדנו. למעשה, ניתן לקבל גם ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות. למשרדנו רקורד מוכח של הצלחות בתחומים משפטיים שונים, כמו גם זכה בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים ואף זכה לייעץ ולייצג לקוחות למעל שני עשורים.

ייצוג בסכסוכים עסקיים.

הליך הגישור.

סכסוכים עסקיים.

זכות השביתה.

על המשרד.

שתפו:
[addtoany]
מאמרים שעשויים לעניין אותך

מבוא: בתקופות של סכסוכים ועוינות, החברים הפגיעים ביותר בחברה סובלים

קרא עוד »

כאשר אתם מחפשים עורך דין המתאים לצרכיכם, הדבר הראשון שחשוב

קרא עוד »

לפני כל הליך של פיטורים, יש חובה לקיים את שלב

קרא עוד »
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן