מלאו טופס לחזרה

גל פיטורים בחברת אינטל

חברת אינטל מבצעת גל פיטורים המוני בעולם. כיצד הפיטורים באינטל ישראל ישפיעו על המשק הישראלי? אילו פיצויים יקבלו העובדים שיפוטרו? פיטורים בחברת אינטל יכולה להשפיע על זכויות עובדים בישראל.

אינטל מפטרת עובדים בישראל

חברת אינטל ידועה בשבבי המחשב הייחודיים שלה. אינטל הובילה את השוק עם פיתוח מיקרו שבבים בשנות ה-90 כאשר פיתחה את סדרת מחשבי פנטיום שהמשיכו להיות מיוצרים עד תחילת שנות ה-2000 עם מחשבי פנטיום 4. אינטל נאלצה להתמודד עם תחרות חזקה מצד חברת  AMD  אשר החלה לנגוס מנתח השוק לייצור מעבדים בעולם. שנים לאחר מכן, כאשר הסמארטפון החל להיות חלק מרכזי מהשימוש היומיומי על חשבון ההמחשב הנייח איבדה אינטל נתחי שוק נוספים, כאשר אנשים רבים בעולם החזיקו סמארטפון ולא מחשב נייח או נייד. כיום שנים לאחר מכן אינטל מבצעת גל פיטורים נוסף בישראל.

פיטורים באינטל – פגיעה בשוק העבודה?

השינויים בשוק המחשבים העולמי והחיפוש התמידי אחר ייצור מחשבים בעלות נמוכה ביותר הובילה את אינטל לחפש אחר הקמת מפעלים במזרח הרחוק לשיפור רווחיות החברה. גל הפיטורים הנוכחי באינטל הוא חלק מגל פיטורים עולמי המתבצע בחברת אינטל בעולם כולו, שבו צפויים להיות מפוטרים יותר מעשרת אלפים עובדים בעולם.

בארץ אינטל מעסיקה כ-10,000 עובדים מה שמציב אותה כחברת הייטק הגדולה והיציבה בישראל. אך האם פיטורים בחברת אינטל יכול לגרום לפגיעה בשוק העבודה בישראל? ייתכן מאוד שלא, כי עובדים מקצועיים ומנוסים יקטפו במהרה על ידי חברות הייטק אחרות בישראל. בקריית גת קיים מפעל לייצור שבבים ומיקרו מעבדים אשר מעסיק כ-2500 עובדים. פגיעה במצבת העובדים של המפעל בקריית גת יכול לפגוע משמעותית בעובדים בקרית גת ולעלות את אחוז המובטלים בעיר. בשלב זה לא צפויים פיטורים במפעל בקריית גת, אך ייתכן כי זכויות עובדים יפגעו וכי ייתכן שעובדים נוספים צפויים להיות מפוטרים בעתיד הקרוב.

פרישה ופיצויי פיטורים בחברת אינטל

אינטל ידועה בתנאים המועדפים שהיא נותנת לעובדיה ובתוכניות פרישה מרצון המוגדלות. אינטל מציעה לפורשים מרצון חבילת פיצויי פיטורין נרחבת מאוד לעובדים הותיקים. אך משום שיש בחברת אינטל שני מעמדות שונים: עובדי קבלן ועובדי חברה, תנאי הפיטורין השונים ניכרים עם הבדלים משמעותיים לפי חוזה אישי או קיבוצי.

האם ניתן להיאבק על שיפור תנאי הפרישה?

אינטל ידועה כמכתיבה הוראות מלמעלה. בנוגע לפיטורים בישראל ההנהלה בארה"ב שלחה את שמות העובדים המפוטרים ולא הגיעה מהנהלה מישראל, כך שיכולת התמרון מוגבלת. אך עו"ד לדיני עבודה יכול לסייע לכם, עובדי אינטל המפוטרים, לשפר את התנאים שלכם במידה ופוטרתם.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן