מלאו טופס לחזרה

פיטורין בהיריון – עכשיו גם בכנסת

בעוד פיטורים בהריון מהווים מגיפה, פיטורים בהריון בכנסת לא קורים כל יום.

שרת הקליטה הוזכרה בחדשות לאחרונה לאחר שמיד עם כניסתה לתפקידה החדש כשרת הקליטה, פיטרה שתי עובדות בהריון שעבדו במשרד. שינוי תפקידים זה נבע כחלק מהסכם קואליציוני שנחתם בין ישראל ביתנו והליכוד ונהוג שחברי כנסת שנכנסים למשרדים השונים מביאים איתם אנשים מטעמם. גם השרה סופה לנדבר עם כניסתה לתפקיד החליטה לבצע שינויים ולפטר מינויים של קודמה בתפקיד, זאב אלקין, אולם ניכר שהתבלבלה כשהחליטה לפטר שתי בהריון. בעוד שמקרי פיטורים מסוג זהעוברים בדרך כלל מתחת לראדר,  במקרה של סופה לנדבר השינוי קיבל תפנית שלילית כאשר התגלה כי פיטורי העובדות המצויות בהריון מתקדם בוצע בניגוד לחוק ואף כי אחת העובדות הינה אם חד הורית. 

חוק עבודת נשים קובע אחרת

חוק עבודת נשים שנחקק עוד בשנת 1954 ועבר מספר תיקונים קובע את זכויותיה של האישה במהלך היריון וחופשת לידה. אחד האיסורים הקבועים בחוק הוא פיטורין בהיריון של עובדת בחברה אשר עבדה במקום העבודה למעלה משישה חודשים. המקרה שהוזכר שבה חברת כנסת מפטרת אישה אחרת קיבל אזכורים רבים בתקשורת. הסיבה לכך נעוצה שלמרות שפיטורים של עובדות בשלבי הריון מתקדמים מתרחשים לצערנו בתדירות גבוהה. אך עצם העובדה כי מדובר בהפרת החוק על ידי שרה בממשלת ישראל וחברת כנסת באשר אמורה להוות הסמן הימני לשמירה על זכויות העובדים, מעלה תהיות רבות על יחס נבחרי הציבור לסוגיית זכויות עובדים בישראל בכלל ושמירת זכויות עובדות בישראל בפרט.

עבודת נשים בישראל

נשים עובדות במפעלים ובחברות כבר משנותיה הראשונות של המדינה. אך למרות שנראה כי נשים בישראל מרוויחות שכר נאה ומצליחות להשיג תפקידים בכירים כדוגמאת מנכ"ליות של חברות ואף חברות כנסת, עדיין ישנו פיגור נרחב בכל הנוגע לשכר וזכויות עובדים. סקרים אחרונים מראים כי נשים בישראל עדיין סובלות מאפליה בשכרן ביחס לשכר גברים במעמד דומה, ואף חשופות יותר לפיטורין. האפלייה היא חוצת גבולות וקיימת הן בחברות גדולות והן בקטנות, בתפקידים זוטרים ובתפקידים בכירים כאחד.

עם זאת, ניתן לציין נקודת אור, רשויות האכיפה ומערכת בתי הדין לעבודה פועלים במרץ על מנת לגבות את הנשים ולצמצם את ממדי הפגיעה בעזרת פסיקה תקדימית, ובעזרת החלטות של הממונה על עבודת הנשים. 

למשרדנו נסיון רב שנים בייצוג של מאות עובדות אשר הופלו, פוטרו ונפגעו ממקום עבודתן עקב היותן בהריון ונשמח לרתום את נסיוננו הרב על מנת לסייע לך!.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן