מלאו טופס לחזרה

פנסיה

פנסיה היא למעשה עירבון של כל אדם, לו יש לדאוג מבעוד מועד, לימים שלאחר הפרישה. אנשים אשר מגיעים לגיל פרישה ומפסיקים לעבוד מאבדים את ההכנסה החודשית שלהם, אותה היו מקבלים ממקום העבודה.

גיל הפרישה הוא בשנות השבעים לחייו של אדם, ותוחלת החיים הממוצעת היא בערך שמונים וחמש, מה שאומר שאדם צריך להמשיך להתקיים עוד עשרים שנה לפחות לאחר שפרש מעבודתו, כאשר בזמן זה הוא לא מקבל משכורת.

מדינת ישראל מספקת קצבה לכל אדם בהגעתו לגיל פרישה באופן חודשי, אך גובה הקצבה הוא נמוך ביותר ולרוב אינו מספיק למחייה, במיוחד עבור אנשים שבמהלך חייהם השתכרו במשכורות גבוהות, והתרגלו לסגנון חיים מסוים.

https://www.youtube.com/watch?v=FMtebJYQszY&ab_channel=%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%AA%27%2C%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9F

 

צו הרחבה פנסיה


עד השנה האחרונה הפרשות לקרן פנסיה היו בגדר הטבה אותה יכל היה המעסיק להעניק לעובד מתוך בחירה, כמובן שמי שרצה להפריש באופן עצמאי רשאי היה לעשות זאת, אך גם זה היה בגדר אפשרות. בשנת 2008 נכנס צו הרחבה בישראל כי כל מעסיק, חייב להפריש הפקדות עבור העובדים שלו לקרן פנסיה, כאשר העובד רשאי לבחור בין קרן פנסיה לבין קופות גמל.

ההפרשות אשר מועברות לקרן פנסיה או לקופת גמל הן הפרשות אשר מורכבות מהפרשות שמפריש המעביד וכך גם העובד. מה שבעבר היה בגדר אופציה, היום הפך לחובה כאשר הרעיון המרכזי אשר עומד מאחורי זה הוא הבטחת קיומו של כל אדם בשנים שהם הוא אינו עובד, שכן קצבת המדינה היא בהחלט אינה מספיקה.

חסכון לטווח ארוך

חסכון פנסיוני הוא חסכון לטווח ארוך, בדומה לקופות חסכון נוספות כמו:

  • קרנות השתלמות
  • ביטוח מנהלים
  • קופות גמל

חשוב לציין שלרשותו של כל אדם עומדת גם הזכות לעבור בין קרנות פנסיה השונות, ואין מדובר על התחייבות גורפת, כדאי לדעת ולזכור נתון זה, שכן את בדיקתה של קרן פנסיה שלכם כדאי לעשות לא רק לפני שבוחרים בה אלה גם באופן רציף במהלך הפעילות הסדירה.

כל אדם רשאי לבחור לעצמו את הקרן פנסיה בה הוא מעוניין להשקיע את כספו, כאשר יש פערים בין קרנות פנסיה השונות. הפערים באים לידי ביטוי בגובה התשואה של הקרן, כמו גם רמת הסיכון שמנהלי הקרן לוקחים בעת ביצוע השקעות נכסי הקרן.

בנוסף, ישנם פרמטרים כמו עמלות ודמי ניהול שיש לשלם לקרן פנסיה, אשר מצטברים במהלך השנים לסכומים די נכבדים. פרמטרים אלה הם למעשה מה שמבדיל בין קרנות פנסיה ומהווים שיקול משמעותי, שכן הם מהווים השפעה ישירה על הכסף אותו אדם משקיע בקרן. ביצוע השוואה בין קרנות פנסיה השונות היא פעולה מומלצת ביותר לפני שאתם בוחרים לעצמכם את הקרן פנסיה שלכם.

ניתן להיעזר ברשת האינטרנט על מנת לבצע השוואות בין קרנות פנסיה השונות ולקבל את כל המידע הרלוונטי על כל קרן פנסיה לצורך קבלת תמונה בהירה ומהימנה של האפשרויות אשר עומדות בפניכם.

ניתן ליצור קשר עם משרדנו בטל' 073-2505300. 

<strong>האם ניתן לכפות על עובד לפרוש בגיל פרישה</strong>(פתח בטאב חדש בדפדפן)

פיטורים בנצרת עלית(פתח בטאב חדש בדפדפן)

אי הפקדה לפנסיה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

קרן השתלמות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

<strong>הסכם פרישה</strong>(פתח בטאב חדש בדפדפן)

זכויות עובדים בטיפולי פוריות הריון ולידה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

<strong>מקדם המרה לקצבה הפנסיונית</strong>(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מעביד שלא הפקיד לקרן פנסיה יפצה את העובד(פתח בטאב חדש בדפדפן)

 

שתפו:
[addtoany]
מאמרים שעשויים לעניין אותך

מבוא: בתקופות של סכסוכים ועוינות, החברים הפגיעים ביותר בחברה סובלים

קרא עוד »

כאשר אתם מחפשים עורך דין המתאים לצרכיכם, הדבר הראשון שחשוב

קרא עוד »

לפני כל הליך של פיטורים, יש חובה לקיים את שלב

קרא עוד »
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן