מלאו טופס לחזרה

ייצוג תובעים ונתבעים בתביעות כספיות

מהי תביעה כספית? האם מישהו יכול לדעת זאת? ובכן, אם אנחנו הולכים אך ורק לפי מה שהשם מרמז, אנחנו כבר מבינים שמדובר בתביעה של סכום כסף מסוים. כלומר, מדובר בפניה לבית משפט, על מנת לזמן נתבע לשם דין, מתוך מטרה לחייבו בסכום כסף מסוים לטובת התובע. יש לא מעט תיקים המוגדרים כתביעות כספיות, בבתי המשפט האזרחיים.

תביעות כספיות אזרחיות או עסקיות.

ייצוג בתביעה כספית. האם עורך דין יכול לעזור?

באופן טבעי, אנחנו יכולים להסתכל על תביעות כספיות ולשאול האם יש צורך בשכירת שירותיו של עורך דין. התשובה היא שכן ולא. ראשית כל, הבה נסביר את הטענה הראשונית. מדוע אנחנו חושבים שעורך דין יכול לסייע בכלל בתביעות כספיות אזרחיות או עסקיות. ובכן, אם אנחנו רוצים לוודא שסכום הכסף נתבע כהלכה, ויש ייצוג נאמן על פי חוקי מדינת ישראל, סביר להניח שעורך דין המתמקצע בנישה זו בהחלט יוכל לעזור.

ואילו, זו לא חזות הכל ובעייננו לספק מספר מאפיינים, או תנאים, כדי לדעת באם באמת יש סיבה לקרוא לשירותיו של עורך דין המתמחה בנישה משפטית זאת.

 • באם סכום התביעה עומד מתחת ל-50,000 ₪, סביר שאין צורך בעורך דין (לדעת עורכי דין מסוימים בנישה הזאת)
 • באם טווח התביעה עומד בין 50,000 ל-100,000 ₪, יכול מאוד ששירותיו של עורך דין יכולים להתבקש, בהתאם להקשר ולמורכבות התביעה.
 • ואילו, באם סכום התביעה עולה על 100,000 ₪, וככל שעושה זאת יותר, וככל שהתביעה מורכבת יותר – כך אפשר ששירותיו של עורך דין יהיו רלוונטיים יותר.

ועם זאת, כמובן, כל מקרה לגופו וכל אדם לרצונו.

כיצד עורך דין יכול לעזור בייצוג בתביעה כספית ?

אם עורך דין אכן מצטרף לקייס, הלקוח כבר נהנה מן האפשרות להעריך ולדעת אם יש לו בכלל קייס. בייחוד אם מדובר בעורך דין מקצועי "שראה כבר הכל", או לפחות הרבה, ויכול לתת חוות דעת ממקום נקי, מקצועי ועשיר. עורך הדין יעזור ללקוח כדרך…

 1. בדיקת העילות המשפטיות
 2. בדיקת הראיות המשפטיות
 3. הערכת סיכויי התביעה
 4. ייעוץ ראשוני ללקוח (ועוד, אם ימשיכו השניים להמשך הדרך)
 5. ליווי לאורך התהליך המשפטי
 6. ייעוץ בנוגע להצעות פשרה באם מתקבלות

עורך דין שלוקח אחריות על תביעה כספית אזרחית או עסקית, אמור להתמקצע באלמנטים הבאים (או לפחות, ממש כדאי שיתמקצע):

 1. מומחיות בהכנת התיק
 2. אגרת תביעה כספית כדין
 3. כתב תביעה כספית כמו שצריך
 4. כתב תשובה פר אקסלנס
 5. קדם משפט באופן מקצועי
 6. גישור אם מתבקש
 7. דיון ההוכחות כמקצוען

וכל מה שמגיע לפני, אחרי ובין לבין.

מהו שלב השקט הראשוני במסגרת הייעוץ המשפטי?

כשאנחנו מדברים על הכנת תיק תביעה כספית אזרחית או עסקית אנחנו מתייחסים למעשה לשלב הראשון. בשלב זה, על עורך הדין להקשיב ולנכוח עם הלקוח. בשלב זה, העורך דין סופג. לא רק את מה שהלקוח אומר, אלא גם את מה שהוא לא אומר. בשלב זה עורך הדין יכול לשים לב לדברים שהוא יכול לשים על השולחן אחר כך, ולחשוף את כל העובדות הלא מדוברות. הלקוח כמו מתאר את "סיפור המעשה", מתאר את רצף האירועים, הנסיבות ומה שהוא מחשיב כעובדות בעניין התיק. כבר בשלב זה ניתן לדעת אם מצאנו את עורך הדין המתאים למשימה, לפי החוויה הראשונית עימו…

 1. האם הוא באמת מקשיב?
 2. האם הוא שקט?
 3. האם הוא שואל שאלות מדויקות כשצריך?

מה החשיבות של שאילת שאלות ותרגום הקייס לשפה משפטית?

לאחר מכן, עורך הדין מגיע לשלב השאלות. בין אם זה כלפי התובע או הנתבע. עורך הדין שואף לגלות מה בדיוק קרה שם. ובשלב זה, פשוט לאסוף את הגרסה המשפטית לאירועים. באופן אובייקטיבי וצלול, לא מוסת, מוטה או מעוות. זה גם השלב שעורך הדין יכול למצוא דיוקים, ולרדת יותר לעומק לגבי מה שקרה. למעשה, יש כאן מעין תרגום של הנראטיב האישי לכדי שפה משפטית שניתן להציג בבית המשפט.

לאחר שלב ההקשבה והתשאול, עורך הדין ישאל שאלה אחת יחידה וחשובה. וזו שאלה שהלקוח יכול לצפות לה. שכן, אם הוא מתכוון להגיש תביעה כספית אזרחית או עסקית כלפי אדם אחר, האם לנתבע בכלל יש יכולת כספית לשלם באם התביעה תעבור. ובכן, התובע, הלקוח, לא בהכרח יודע זאת, ועל פי כן, יכול מאוד להיות שיהיה ערך בניהול חקירה כלכלית טרם הגשת התביעה, אם בכלל. שכן, בסופו של דבר אין טעם לנהל תביעה כספית לחינם.

כאמור, עורך דין יכול לסייע המון, בשלבים שונים של התיק, אפילו לפני שהחל. ניתן ליצור קשר עם משרדנו על מנת לקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, ולשמוע כמה טוב אנחנו מקשיבים, שואלים שאלות ומאתגרים את פני הדברים. משרדנו בעל דירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים, כמו גם ייעץ וייצג לקוחות למעלה מ-20 שנה. ניתן ליצור עימנו קשר להמשך השיח.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן