מלאו טופס לחזרה

הגשת ערעור על החלטת הביטוח הלאומי לבית הדין האזורי לעבודה והדיון בו

במקרים בהם תובע, עובד, לא רואה עין ועין עם ביטוח לאומי ואין מושגת פשרה בין הצדדים, תביעתו של אדם יכולה לעזוב את גזרות המוסד לביטוח לאומי ולהגיע למתחמו של בית הדין האזורי לעבודה במסגרת דיון משפטי. יכול להיות שהדבר מונע מתוקף עצתו של עורך דינו, או פשוט לנוכח הרצון של התובע לקבל עוד ממה שביטוח לאומי יכול להציע. בכתבה זו נדבר בקצרה על הגשת ערעור, על החלטתו של ביטוח לאומי – לבית הדין האזורי לעבודה.

כיצד עורך דין יכול לסייע עם הליך הערעור על החלטת המוסד לביטוח לאומי?

נפתח דבר בחשיבותו של עורך דין במהלך הדיון המשפטי, בייחוד אם רוצים לערער על קביעת המוסד לביטוח לאומי. הסיבה שזה כה חשוב בעינינו, היא כדי לבצע בדיקת היתכנות. כפי שרבים מאיתנו יודעים – בדיקת היתכנות מגיעה מעולם הסטרטאפ, במסגרתה אנחנו בודקים מה הסיכויים של מוצר או שירות מסוים להצליח בשוק לפי פרמטרי הצלחה שונים. ובכן, בדיקת היתכנות משפטית תנתח את התיק המשפטי על מנת לבדוק האם יש טעם, מבחינת עורך הדין, ללכת עם התיק לבית המשפט, מה הפוטנציאל שלו ומה אותו עורך הדין יכול לעשות איתו במסגרת ההליך המשפטי.

כיצד מגישים את הערעור?

ישנו הליך של ממש למען הגשת תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי. זאת, על מנת להשלים את הליך הערעור. ראשית, על התובע להגיש ערעור לוועדת הערעורים של המוסד לביטוח לאומי. זאת על מנת להעניק את ההזדמנות לבחון מחדש את החלטתה של הוועדה הרפואית. באם הערר לא עולה בקנה אחד עם ציפיות התובע, הרי שזה מסמכותו ומזכויותיו להביא את התביעה לפתחו של בית הדין האזורי לעבודה. במסגרת ההליך, עליו למלא טופס ערעור / תביעה, על מנת להתחיל את התהליך המשפטי מול המוסד לביטוח לאומי. בטופס התביעה, יציין את זהות בית הדין לעבודה בו מבקש לערוך את ההליך המשפטי. מדובר על מעין יריית פתיחה, כצעד ראשוני – שיפט בין התהליך מול המוסד לביטוח לאומי, לעבר תהליך נגדו בפן המשפטי.

מה הם התנאים על הגשת הערער?

ישנם תנאים מסוימים על הגשת ערער לגבי החלטת הביטוח הלאומי, לבית הדין האזורי לעבודה.

 1. ישנה מגבלת זמן
  1. מדובר על שנה ממועד קבלת ההחלטה הכתובה של ביטוח לאומי
  2. המועד בו התקבלה הפסיקה הראשונית, עליה מערער התובע בבית הדין האזורי לעבודה
 2. יש אפשרות לערער גם על פסיקתו של בית הדין האזורי לעבודה.
  1. כדרך הגשת בקשת ערעור לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים
   1. זאת לאחר בחינת נסיבות המקרה.

במה עוסק בית הדין האזורי?

בהינתן הגשת ערעור על החלטת הביטוח הלאומי לבית הדין האזורי לעבודה,  הדיון המשפטי לא יעסוק בהיבטים הבריאותיים של התביעה. כלומר, לא יהיה שיח לגבי מידת זכאותו כפי שהכיר בכך המוסד לביטוח לאומי. הדיון יהיה נתון להיבטים המשפטיים אשר עלו מהחלטות המוסד לביטוח לאומי, מן הסוג אשר מצריך התערבות חיצונית כדרך המוסד של בית הדין לעבודה. יש לציין, כי הליך תביעה שכזה יכול להתלוות למלאי אותיות קטנות בשורות גדולות, ויש להבין את הניואנסים, החוקים, הפסיקות וההלכות בתחום. התייעצות עם עורך דין בעל רקורד מוכח של הצלחות בתחום יכולה לסייע בניווט משפטי ולהגשמה מוצלחת של תוצאה רצויה, או לפחות לקדם לשם.

בהינתן שנדחתה הבקשה לקבלת קצבה בידי פקיד תביעות, ניתן כאמור לבקש לבחון את ההחלטה מחדש על ידי ועדת תביעות אזורית – וזו תיתן את המלצתה. יש לציין, כי הפנייה לוועדת התביעות לא דוחה קדימה את המועד הקבוע בחוק, במסגרתו ניתן להגיש ערעור לבית הדין לעבודה. כך שיש לזכור, שעצם הגשת הערעור לוועדת התביעות האזורית, לא פוטרת מן הצורך להגיש ערעור מתאים גם לבית הדין לעבודה – אם כי יש כוונה לקחת את זה לכדי הליך משפטי.

מי יכול להגיש ערעור על החלטת הביטוח הלאומי לבית הדין האזורי לעבודה, ובאילו תנאים?

 1. כל מבוטח בביטוח לאומי, אשר מעוניין לערער על החלטות המוסד בעניין תביעות שהגיש אל מולו.
 2. זאת בהינתן לכך שיש לו רצון וכוונה לערער על החלטה של ועדה רפואית, או החלטה הקשורה לעניין אי כושר.
 3. זאת באם ערר תחילה לוועדת עררים, טרם הגיש ערעור לבית הדין לעבודה.
 4. כאשר הגשת הערעור לבית הדין לעבודה, נוגעת לאספקטים המשפטיים בלבד של החלטת המוסד לביטוח לאומי. לא לאספקטים הבריאותיים המעורבים בתביעה אל מול המוסד.

למידע נוסף על נושא זה, ניתן ליצור קשר עם משרדנו ואפילו לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות. משרדנו מייעץ ומייצג לקוחות מעל לשני עשורים, כמו גם זכה בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים.

ייצוג משפטי מקצועי

לפרק בלי להתפרק(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ערעור על החלטת הועדה הרפואית של הביטוח הלאומי(פתח בטאב חדש בדפדפן)

הטרדה מינית כתאונת עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

סעיף קיזוז בחוזה פרילאנס(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שירותי החברה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

<strong>ערעורים על פסקי דין</strong>(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]
מאמרים שעשויים לעניין אותך

מבוא: בתקופות של סכסוכים ועוינות, החברים הפגיעים ביותר בחברה סובלים

קרא עוד »

כאשר אתם מחפשים עורך דין המתאים לצרכיכם, הדבר הראשון שחשוב

קרא עוד »

לפני כל הליך של פיטורים, יש חובה לקיים את שלב

קרא עוד »
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן