מלאו טופס לחזרה

תיקוני חקיקה – דיני עבודה

חוק עבודת נשים, חוק פיצויי פיטורין ועוד חוקים זכו לתיקונים שונים

בשנים האחרונות בוצעו מספר תיקונים בתחום דיני העבודה, חלק מאותם תיקונים בוצעו בחוקים כדלקמן:

בחוק פיצויי פיטורין בוצע תיקון בעניין פיצוי עובדי קבלן בעת חילופי קבלנים – נקבע, כי עובד שמירה או אבטחה, שמועסק לפחות שנה אצל חברה שהפסיקה להעניק שרותי שמירה או אבטחה למקום העבודה בו הוא מועסק , ועבר לעבוד אצל הקבלן שהחליפו באותו מקום עבודה או אצל מזמין השרות, יהיה זכאי לפיצויי פיטורין מקבלן כח האדם או קבלן השרות היוצא, עבור התקופה בה היה מועסק אצל הקבלן היוצא, אף אם הקבלן הציע לעובד עבודה חלופית והעובד סירב. 

חוק פיצויי פיטורים (תיקון מס' 33), כ' מרחשון התשע"ט – 2019. 

בחוק עבודת נשים בוצע תיקון (מס' 60) – ניצול תקופת הארכה בלידת יותר מילד אחד – במקור נקבע, כי עובדת שילדה בלידה אחת יותר מילד אחד, זכאית להאריך את חופשת הלידה וההרות, בשלושה שבועות נוספים עבור כל ילד נוסף החל מהילד השני באותה הלידה. האף זכאי היה לחופשה של 5 ימי עבודה, התיקון מאפשר להורים להחליט כיצד ברצונם לעשות שימוש בתקופת הארכה. האב יכול לנצל חלק מתקופת הארכה לצאת לחופש כבר בתחילת התקופה לאחר הלידה. כניסתו של החוק לתוקף מיום 31.7.2018. 

חוק שעות עבודה ומנוחה – ביום 29.3.2017 נחתם הסכם קיבוצי בין נשיאות הארגונים העסקיים לבין הסתדרות בדבר קיצור שבוע העבודה ל- 42 שעות. הוסכם עוד על תיקונים שונים בנושא שעות עבודה ומנוחה. ביום 18.3.2018 פירסם שר העבודה צו הרחבה להסכם הקיבוצי לקיצור שעות העבודה השבועיות ל – 42 שעות בדרך של קיצור העבודה בשעה אחת באחד מימי השבוע. צו הרחבה וההסכם הקיבוצי שהוראותיו הורחבו, נכנסו לתוקף לגבי כלל המעסיקים במשק ביום 1.4.18. 

לקריאה נוספת:

לחצו כאן למידע על עו"ד לדיני עבודה

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן