מלאו טופס לחזרה

פירוק חברות

כאשר חברה מגיעה למצב של חדלות פירעון והנושים מתחילים להידפק על דלתותיה, קיימת סכנה כי אלו יפעלו לעיקול נכסי החברה עוד בטרם ישולם שכרם של העובדים. מסיבה זו לעיתים, במסגרת פירות חברות, המסלול הנכון העומד בפני העובדים יהיה ליזום את פירוק החברה בעצמם על מנת לפדות את זכויות העובדים מהביטוח הלאומי.

משרד עורכי הדין אריק שלו ושות' הוא קרוב לוודאי המשרד המנוסה ביותר בארץ בייצוג תובעים בדיני עבודה. באמתחתנו אלפי לקוחות שזכו לייצוג בבתי הדין לעבודה בנושאים שונים ומגוונים, ביניהם פירוק. משרדינו ייצג עובדים בפירוק חברות כגון "שירותי השומרים", "האחים עובדיה", "מעריב" וכן חברות היי טק וסטארט אפ.

פירוק חברות – מתי כדאי לשקול?

סימני אזהרה ראשונים לחדלות פירעון יכולים להיות עיכוב בתשלום משכורות, אי הפרשה לפנסיה, או תחושה שספקים ממאנים לתת אשראי לחברה והמחאותיה מתחילות לחזור. במצב כזה מוטב להיות אדונים לגורלכם ולבחון ביחד עם עורך דין מנוסה ממשרדינו שילווה אתכם בהליך, האם כדאי ללכת למהלך של פירוק החברה או שמא ישנו סעד חלופי לפירעון חובות החברה כלפיכם.

פירוק חברות

למה כדאי לעובדים באופן כללי ליזום פירוק?

המחוקק מתוך הכרה כי קיימים מצבים בהם לא ניתן לכסות חובות של חברה חדלת פירעון כלפי עובדיה, קבע מנגנון פיצוי לעובדים שמקום עבודתם מצוי בפירוק או בפשיטת רגל,  מהביטוח הלאומי.

על מנת לקבל פיצוי זה יש להגיש תביעת חוב לביטוח הלאומי לטובת זכויות עובדים בפירוק. ניתן לפנות לקבלת פיצוי זה אך ורק אם ניתן צו פירוק לחברה על ידי בית המשפט ולכן לעיתים משתלם לעובדים לקדם בעצמם את הליך הפירוק.

משרדינו מנוסה מאוד בהתנהלות אל מול הביטוח הלאומי בכלל ובהגשת תביעות חוב בפרט, אפילו כאלה אשר חלף המועד האחרון להגשה. כמו כן, יש לנו ניסיון והצלחה רבה בערעורים לבית המשפט המחוזי על תביעת החוב שנדחו על ידי המפרק.

מה קורה כאשר גורם אחר מחליט לפרק את החברה?

כאשר נושי החברה יוזמים הליך של פירוק החברה עקב חובות החברה כלפיהם, ובית המשפט מחליט למנות מפרק, המפרק יבחן את תביעות הנושים ויחליט כיצד לחלקם. עובדי החברה יחשבו לנושים בעלי זכות קדימה, כלומר, יקבלו עדיפות על פני נושים רגילים. עם זאת, לעיתים אין בידי החברה נכסים או שישנם נושים נוספים מובטחים רבים ולא ניתן יהיה לכסות את חובות החברה כלפי העובדים.

כיצד מפרקים את החברה?

הליך פירוק הינו הליך בירוקרטי מורכב הדורש ניסיון. אם יוחלט בסופו של דבר ללכת על מהלך של פירוק, עורכי הדין במשרדינו יגישו בקשת פירוק לבית המשפט המחוזי. לכן במידה ואתם צריכים ייעוץ משפטי עם עורך דין פשיטת רגל מקצועי.

כיצד יסייע עורך הדין ומדוע לפנות לעורך דין לדיני עבודה?

משרדינו המנוסה מאוד בייצוג עובדים, יראה בראש ובראשונה את האינטרס שלכם העובדים. אם עו"ד דיני עבודה המייצג מטעם המשרד ירגיש כי מוקדם לפנות לפירוק החברה יוכל למצות הליכים נוספים העומדים לרשות העובדים לגביית חוב החברה כלפיהם, ביניהם, תביעה רגילה, תביעה קבוצתית, הרמת מסך כנגד בעלי השליטה.

ניסיוננו בפירוק חברות

למשרדינו ניסיון רב מאוד בייצוג עובדים ולמעשה אנו קרוב לוודאי המשרד הגדול ביותר ואף המנוסה ביותר בארץ המייצג בעיקר תובעים בדיני עבודה. למשרדינו פריסה ארצית עם סניפים ברמת גן, ירושלים וחיפה ומערך אשר ביכולתו לקלוט לקוחות מגוונים . סיבה נוספת להגיע אלינו היא כי אנחנו מתמקדים בעובדים וטובתם היא שמנחה אותנו.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן