מלאו טופס לחזרה

עבודה בשבת בחישוב פיצויי פיטורין

הכללת שכר עבור עבודה בשבת בחישוב פיצויי פיטורין

האם יש לכלול את השכר עבור עבודה בימי שבת – בשיעור 100% – במסגרת השכר הקובע לצורך תשלום זכויות סוציאליות לרבות פיצויי פיטורין.

הנתבעת בעניין זה טענה, כי יש לכלול את העבודה בשבתות כעבודה בשעות נוספות. נאמר בפסק הדין, כי נקבע בעבר בגדעון ליפשיץ נ' בית מרגוע מעלה חמישה, פ"ד נג (2) 728, כי אין דבר בחוק פיצויי פיטורין הקובע, כי יש לנטרל את ימי השבת והחג כל עוד עבד עובד פחות ממשרה מלאה אחת ומשמע, פחות משישה ימי חול בשבוע. נקבע, כי כל אימת שעובד לא עבד מעל לשישיה ימי עבודה בשבוע כולל בימות חג ושבת, אין זה מעלה ואין זה מוריד באילו מימי השבוע חלו ימי עבודתו וכל ימי עבודתו כולל שבת וחג יבואו במנין לצורך חישוב פיצויי פיטורין.

נקבע בפסק הדין, כי ההוראה הקובעת תעריך גבוה יותר עבור עבודה בשבתות אין לה דבר עם החרגת ימי העבודה בשבתות ממסגרת היקף המשרה או התייחסות לימים אלו כעבודה בשעות נוספות.

מכל האמור עולה, כי בחישוב השכר הקובע צורך תשלום פיצויי פיטורים ויתר זכויותיהם של העובדים, ייגזר מהיקף המשרה ומן השכר ששולם, כלל עבודה בשבתות בשיעור של 100%. עב 1537/02 אמיר ציוני ורועי נווה נ' גלובוס גרופ בתי קולנוע בע"מ. (21.6.2005).

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן