מלאו טופס לחזרה

הוט מובייל תידרש לשלם מיליון שקלים פיצוי

הפיצוי הגדול אי פעם עקב ניסיון סיכול התארגנות עובדים

מחיר יקר שילמה הוט מובייל על ניסיונותיה לסכל את התארגנות עובדיה במסגרת ההסתדרות. החברה שלמדה כי עובדיה מתעתדים להתארגן, החליטה בעזרת איום בפיטורים וזימון לשימוע של עובדים מרכזיים בהתארגנות, לנסות ולסכל את הפעולה. בגין פעילות זו, פסק בית הדין האזורי בתל אביב כי הוט תחויב בפיצוי של מיליון ₪.

יום לפני הכרזתה של ההסתדרות על היותה ארגון עובדים יציג בהוט מובייל, פעלה החברה בניסיון לסכל את ההתארגנות בכך שהציעה לשלושה עובדים מרכזיים בהתארגנות לפרוש מוועד הפעולה או שיפוטרו.

כשנוכחה החברה כי לא עולה בידה להניע את העובדים מכוונתם, ניסתה טקטיקה נוספת, בה ניסתה לשכנע את העובדים כי ישפרו הישגיהם אם יימנעו מתיווכה של ההסתדרות. כתוצאה מכך הכריזה ההסתדרות על סכסוך קיבוצי, עם חברת הוט מובייל שטענה מנגד כי לא ניתן לראות בה יחידת מיקוח משום שהיא שייכת לחברת הוט.

טענה זו לא נתקבלה, ובית הדין החליט לצדד בבקשת ההסתדרות ולראות בהוט מובייל יחידת מיקוח נפרדת ולחייב את החברה לקיים מו"מ קיבוצי עם ההסתדרות להסדרת תנאי ההעסקה של עובדיה במסגרת הסכם קיבוצי. הסיבה לכך נעוצה בהיותה של חברת הוט מובייל, מעסיק נפרד ואישיות משפטית נפרדת מיתר חברות קבוצת הוט, זאת בין היתר בשל דרישות הרגולטור המוגדרות ברישיון שניתן לחברה על ידי משרד התקשורת לפעול כספקית סלולר.

בית הדין ברשות כבוד השופטת נטע רות, בחר להשיט את הסנקציה החמורה על החברה על מנת "להרתיע ולמגר את התופעה של ההתערבות הפסולה מצד מעסיקים בהתארגנות עובדיהם, במטרה לפגוע בהתארגנות ולסכל אותה."

גזרה זו, נחתה על חברת הוט זמן קצר לאחר שניתן פסק דין נוסף כנגדה, בה חויבה לשלם פיצוי של 75,000ש"ח עקב פגיעה בניסיון התארגנות של הטכנאים של חברה הוט.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן