מלאו טופס לחזרה

ייצוג מעסיקים בהליכים פליליים

בשנים האחרונות ניכרת בחקיקה מגמת של החמרה בענישה על עבירות בתחום דיני העבודה והרחבת יריעת החוקים המטילים על המעביד אחריות פלילית ומחייבים אותו להיות מוגן ומיוצג על ידי עורכי דין מומחים בדיני עבודה. בד בבד עם השינוי בענישה קיימת מגמה נוספת של העברת נטל ההוכחה מהעובד למעביד.

לצד התמורות הללו בחקיקה, בשנים האחרונות התעצם כוחו של התמ"ת והוא נכנס כגוף אוכף ומפקח המוסמך להגיש כתבי אישום ולהטיל קנסות.

בין יוזמות החקיקה האחרונות:

  • תיקון 24 לחוק הגנת השכר- תיקון זה מעביר את נטל ההוכחה בדבר רישום שעות עבודה מהעובד למעביד.
  • תיקון 25 לחוק הגנת השכר – התיקון קובע קנס כבד ואף חצי שנת מאסר על הלנת שכר.
  • תיקון 6 לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כח אדם שעומד להיכנס, יחייב קבלני שמירה וניקיון לקבל רישיון מהתמ"ת. פעילות ללא רישיון עשויה לגרור קנסות ואף עונשי מאסר.
  • אי תשלום תוספת לשכר מינימום בהתאם להסכם קיבוצי או צו הרחבה – עבירה פלילית הנושאית עמה קנס כספי.
  • תיקון 8 לחוק ההסדרים הקיבוציים – חובת ניהול מו"מ עם ארגון עובדים יציג. מניעת כניסתו של נציג ארגון עובדים יכלול לגרור הטלת סעד כספי על ידי בית הדין, בסכום המגיע ל-50,000 ש"ח ואף 200,000 ש"ח במקרים מסויימים. 

שינויים אלו מחייבים את המעסיק הישראלי להיות מעודכן בשינויי החקיקה, במגמות הפסיקה וכן לוודא כי חוזי העבודה, תלושי השכר, דיווח שעות נוכחות ולמעשה כל מסמך העוסק ביחסיו עם עובדיו להיות מסודר ומדוייק מבחינה משפטית.

ההתפתחויות בדיני העבודה מאלצים את המעסיק להיות מיוצג בכל עת על ידי עורכי דין מומחים בדיני עבודה.

צוות המחלקה הפלילית במשרד אריק שלו ושות' מייצג מעסיקים בהליכים פליליים בפני בית הדין לעבודה, בית המשפט השלום וכל רשות וערכאה שיפוטית אחרת. 

בצוות פועלים גם עורך דין יוצא הסנגוריה הציבורית וגם, לשעבר, סגן ראש צוות בילוש במשטרת ישראל. בקיאותו של הצוות באופן פעילותם של רשויות האכיפה השונות, מסייעת לו, ככל המתאפשר, להדוף, את ההליכים פליליים כבר בשלביהם הראשונים.

משרדנו ישמח לייצג אותך המעסיק גם בהליכים המוגשים על ידי התמ"ת, פרקליטות המדינה ונציבות שירות המדינה במקרים בהם הוגש כתב אישום על עבירות מכח חוקי המגן ובכל הקשור בהעסקת עובדים זרים ושב"חים.

אם הינך מעסיק הזקוק לייצוג משפטי, נשמח להעמיד את מומחיותינו לרשותך ולטפל בצרכיך המשפטיים הייחודיים. ליצירת קשר ותיאום פגישה לחץ כאן.

ניתן ליצור קשר עם משרדנו בטל' 073-2505300. 

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן