מלאו טופס לחזרה

האם התובעת התפטרה או פוטרה מעבודתה?

בית הדין האזורי לעבודה, דן לאחרונה בתביעה שעיקר עניינה הוא בשאלות: האם התובעת פוטרה או התפטרה מעבודתה ? והאם מכתב הפיטורים ניתן לה, על מנת לקבל דמי אבטלה?

התובעת עבדה אצל הנתבעת כמטפלת בילדים, באחד מגני הילדים אותם מפעילה הנתבעת. בדרכה לעבודתה נפלה התובעת, וכתוצאה מכך שהתה בחופשת מחלה למשך כשלושה חודשים. לטענת התובעת, בעת ששהתה בחופשת מחלה, הודיעה לה הנתבעת על הפסקת עבודתה. התובעת התייצבה במשרדי הנתבעת וחתמה על "כתב קבלה וסילוק", במסגרתו אישרה כי קיבלה מאת הנתבעת סך של 2,300 ₪ לכיסוי "סופי מלא ומוחלט"  של כל המגיע לה בגין תקופת עבודתה בנתבעת.

לאחר שלא הייתה מרוצה מאופן סיום העסקתה, התובעת שלחה מכתב דרישה לנתבעת, שבמסגרתו נדרשה הנתבעת לשלם לתובעת סך כולל של 9,465 ₪, בנוסף לסך של 2,300 ₪ שקיבלה מאת הנתבעת ערב עזיבתה. דרישתה זו של התובעת לא נענתה, ומכאן התביעה שלפנינו. המחלוקת העובדתית העיקרית בין הצדדים היתה, האם התובעת התפטרה או פוטרה מעבודתה. 

לתמיכה בטענתה, לפיה פוטרה מעבודתה, הציגה התובעת מכתב "הפסקת עבודה". הנתבעת מצידה, טענה כי התובעת לא פוטרה מעבודתה, וכי מכתב הפיטורים ניתן לתובעת לבקשתה, לצורך קבלת דמי אבטלה מן המוסד לביטוח לאומי. 

אפילו אם המעביד טוען כי התובע התפטר מרצון מעבודתו, הכלל הוא כי מכתב פיטורים לעובד גם אם ניתן לצורך זה או אחר, כגון לצורך הצגתו בפני המוסד לביטוח לאומי וזאת לצורך קבלת דמי אבטלה, דינו כמכתב פיטורים לכל דבר. מעביד אינו רשאי להוציא מכתב פיטורין לצורך הונאת המוסד לביטוח לאומי ולטעון שהוא הלכה למעשה לא פיטר את העובד.                                     

בסיכומו של עניין, הנתבעת לא השכילה להוכיח כי מכתב הפיטורים שנמסר לתובעת איננו משקף את המציאות. על כן, בית המשפט קבע כי התובעת פוטרה מעבודתה אצל הנתבעת.

(דמ"ש 31305-02-10 סבן נ' גני מאורות המעיין בע"מ)

פיצוי לעובדת הרה שפוטרה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

נוסח מכתב התפטרות לשם טיפול בתינוק(פתח בטאב חדש בדפדפן)

פיטורי עובדת הרה ללא היתר(פתח בטאב חדש בדפדפן)

משא ומתן לפרישה לא יהווה סיבה לפיטורים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

התפטרות בדין מפוטר(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שאלות ותשובות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שכר טרחה ביטוח לאומי(פתח בטאב חדש בדפדפן)

זכאות מיידית לדמי אבטלה למתפטר בדין מפוטר(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן