מלאו טופס לחזרה

ייצוג עובדים

בה נדבר אמת פשוטה: מערכת יחסים בין עובד למעסיק איננה שוויונית בכל מצב ובכל עת, בייחוד אם לאחד הצדדים יש יותר כוח, או יותר "מה להציע" לצד השני. במקרים בהם למעסיק יש כביכול יותר כוח נתפש מאשר לעובד, והוא מנצל את כוחו שלא כשורה – ביכולתו של עובד לדרוש לממש את זכויותיו כדין כדרך קבלת ייצוג עובדים ממשרד המתמחה בדיני עבודה אשר יתמוך בו בקבלת פיצויים כדין.

ייצוג עובדים - law shalev

כיצד החוק יכול להגן על העובד?

החוק מכיל אספקטים שונים שתפקידם לנטרל חוסר איזון בחלוקת הכוחות בין מעסיק לעובד, ואלו הם האספקטים שלמעשה ניתן להפעיל כדי לתבוע מעסיק על התנהלות קלוקלת. כתוצאה מתביעה שכזו, עובד, באם תביעתו צודקת ונכונה, כמו גם – יוצגה כהלכה במסגרת הליך משפטי, יכול לקבל פיצויים כדין ולממש זכויותיו כחוק. במילים אחרות, ייצוג מעסיקים נועד לאכוף הסדרים חוקיים המסדירים את הנורמות המקצועיות שלחלילן אמור להתנהל מקום עבודה. נורמות אלו מייצגות מעין גבולות אדומים, עבור שני הצדדים, אשר מעבר עליהן מהווה מעבר על החוק ועל פי כן מזכה את אחד הצדדים בעילה לתביעה.

יש לא מעט נורמות המסדירות את ההתנהלות במקום העבודה, וכעת נציין מספר מקרים אפשריים בהם הן למעשה נחצות, מה שמזכה את העובד בעילה לסעד (פיצויים) בהקשרן.

 1. התעמרות במקום עבודה
 2. עוגמת נפש
 3. הסכמי אי תחרות / סעיפים או הסכמים לא הוגנים אשר אינם עומדים בתקנות החוק
 4. התעמרות בעובד שחשף שחיתות
 5. אפליה
 6. עבירה על חוק שוויון ההזדמנויות
 7. אי תשלום זכויות סוציאליות (חופשה, הבראה, שעות נוספות, פנסיה, חגים, שעות שבת, קרן השתלמות וכו')
 8. הפרת הסכם עבודה
 9. הפרת חוק עבודת נשים
 10. הפרת חוק שויון הזדמנויות

וכו'.

מהי התעמרות במקום העבודה?

כשאנחנו מדברים על התעמרות בעבודה, אנחנו מציינים התנהגות מבזה או לא מכבדת, אשר חוזרת על עצמה באופן תדיר ומופנית כלפי עובד ספציפי. למעשה, כל התנהגות שכזו המפריעה לעובד לבצע את עבודתו בסביבת עבודה בטוחה ונעימה. אין התנהלות זו צריכה להגיע מצד המעסיק אלא מכל צד בסביבת העבודה. התעמרות יכולה לכלול:

 1. משימות משפילות
 2. עונשי סתם
 3. ביקורת מוגזמת
 4. חוסר שביעות רצון באופן מתמיד
 5. צעקות וקללות
 6. חרם ומידור
 7. איסורים
 8. התעלמות
 9. האשמות שווא
 10. חדירת יתר לפרטיות

וכן הלאה.

כאמור, התעמרות במקום העבודה יכולה להוות עילה לסעד פיצויים. ניתן לקבל שירותי ייצוג עובדים על מנת לקבל סיוע משפטי בהליך שכזה.

מהי עוגמת נפש ומה ניתן לעשות (מבחינה משפטית) לגביה?

כשאנו מדברים על עוגמת נפש, אנחנו מתארים נזק שאינו ברובד ממוני ויכול לכלול…

 1. אי שביעות רצון עם מוצר שנרכש
 2. פגיעה נפשית כתוצאה מהתעמרות
 3. אפליה במקום התעסוקה

וכו'.

 על בית המשפט להתרשם מכך שהתנהגות מסוימת אכן הובילה לפגיעה, ברמה המצדיקה פיצוי. ורמת הפגיעה המצוינת לעיל היא זו כמו שתנחה את ידו של בית המשפט להכריע לגבי סכום הפיצוי. סכום שיכול לנוע מסכומים קטנים יחסית עד לסכומים שיכולים לנוע גם לטווחים של עשרות אלפי שקלים.

כיצד ייצוג משפטי יכול לסייע לעובד למוסס (כחוק) הסכם אי תחרות?

כשאנחנו מדברים על הסכם אי תחרות, ייצוג עובדים יכול אפוא לסייע לעובדים להימנע מסנקציות בעקבות הפרתו, כמו גם להעלות בפני בתי המשפט את הסוגייה הבאה: החוזה כשלעצמו לא היה בעל תוקף חוקי מחייב, לאור כך שסעיפיו לא עמדו בהלימה עם חוקי יסוד. במקרים מסוימים, למעשה, בהרבה מהם, הסכמי אי תחרות פשוט לא מחייבם מבחינה חוקית, למעט מקרים מאוד ספציפיים. במסגרת ייצוג עובדים, ניתן להבדיל ולזהות באילו מקרים ההסכם לא תקף ועל פי כן לאפשר את ביטולו כדין. עורך דין המתמחה בניואנסי המקצוע, יכול לסייע לעובד להבין באם יש לו קייס, או לאו.

ייצוג עובדים – כיצד ייצוג משפטי יכול לסייע לעובד לקבל הגנה כחוק בהינתן שחשף שחיתות במקום עבודה?

באם עובד חשף שחיתות, ונתקל בתגובה מתעמרת מצד מעסיק או שותף לעבודה מתוך כוונה להרתיע מכוונת התלונה, לפגוע באמינות המתלונן או להעניש על חשיפה – הרי שיש לו אפשרות לקבל הגנה כחוק. החוק מאפשר לעובד לקבל הגנה ותמיכה במקרים של:

 1. הרעה בתנאי עבודה
 2. הורדה בדרגה
 3. שלילת סמכויות
 4. פיטורין
 5. התנהגות לא נעימה כלשהי

וכו'. על עובד להוכיח קשר סיבתי בין התנכלות לבין חשיפת שחיתות ולפיכך לקבל מנציבות תלונות הציבור צו ביטול פיטורין, פיצויים או דרישה מהמעסיק להעביר את אותו עובד לעבודה שונה. במקרה אחר, עובד יכול לפנות לבית המשפט על מנת לפסוק לטובתו פיצויים או לעצור הליך פיטורים שאינו מוצדק. באם עובד בחר לקבל סיוע משפטי, על עורך דין המתמחה בייצוג עובדים לסייע לעובד ולהוכיח את ההתנכלות עקב חשיפת השחיתות.

כיצד משרדנו יכול לעזור?

כפי שניתן לראות, יש לא מעט מקרים אשר ניתן לקבל עבורם סיוע משפטי, לרבות ייצוג עובדים, על מנת לדרוש סעד פיצויים כדין ו/או למנוע פגיעה בזכויות במקום העבודה, לרבות פיטורים. ניתן לפנות למשרדנו על מנת לקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. משרדנו ישמח ללוותך באופן אדיב ומקצועי, מתחילת הדרך ועד השלמת ההליכים. למשרדנו רקורד הצלחות מוכח, דירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים ולמעלה מ-20 שנות ניסיון בייעוץ וייצוג עובדים.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן