מלאו טופס לחזרה

עבירות פליליות בדיני עבודה

דיני עבודה הם חלק מהתחום שבו נידונים עניינים שבין עובד למעביד בבית הדין לעבודה בהרכב מיוחד של שופטים, שאחד מהם הוא גם נציג המעסיקים ואחד מהם נציג העובדים, לצד שופט. מכיוון שכך, אנשים חושבים שאם מדובר "רק" בענייני עבודה זה כמו הליכים משפטיים בענייני חוזים ומשפט מסחרי שאפשר לסגור בין העובדים ומעבידים, ואין השלכות כמו הליכים פליליים וסכנה של רישום פלילי.

אבל כל עורך דין פלילי מקצועי במרכז, בצפון ובדרום, יבהיר לכם מיד שיש השלכות פליליות לחלק מהעבירות, ויש חידושים והתפתחויות בחוק ובתקנות שגורמות למעסיקים לא להכיר טוב את חובותיהם לעובדיהם, מה שחושף אותם לכתבי אישום פליליים ולהשלכות חמורות על עתידם.

פיצויים לעובד זה לא הכל

חלק ממה שנפסק ונגזר בבית דין לעבודה כרוך בתשלום פיצויים וקנסות, או הפסדים כספיים ניכרים יותר בגלל אי הכרת החוק והסתבכות של עובדים ומעבידים. יועץ משפטי קבוע, כמו עורך דין פילי מהמרכז, היה יכול לחסוך למעסיקים רבים את ההפסדים הכספיים אילו רק היו מתייעצים על כל צעד שלהם לפי כן.

יועץ כזה היה מסביר לו כיצד משתנה חקיקת המגן בדיני עבודה ואת האכיפה המחמירה של המדינה שמכבידה את ידה על הפרות של מעסיקים. כזכור, חקיקת מגן, אומר עורך הדין הפלילי מהמרכז, היא אותה חקיקה ששומרת על זכויות העובד וסביר להניח שהמדינה תגן קודם כל עליו לפני המעסיק.

כתוצאה מכך, מעסיק שיורשע ייענש גם בהליך פלילי שהשלכותיו יהיו קשות על עסקיו, שמו הטוב, אפשרויותיו לעשות עסקים עם משרדים ממשלתיים בארץ ובחו"ל ויכולתו לנסוע למדינות מסוימות.

עבירות פליליות בדיני עבודה

כיצד דיני עבודה מתבטאים במישור הפלילי?

אי תשלום שכר מינימום, לדוגמה, רואה במעסיק אחראי לכך גם אם מדובר בעובד קבלן של חברות כוח אדם. הסיפור לא יסתיים רק בתשלום פיצויים והפרשים למיניהם וסגירת עסקה בכסף. אתם חשופים גם לחוק העונשין בהתאם. כך שלא יעזור אם תנסו לגלגל אחריות למעסיק ששכר אותו.

מדובר בעבירה שגוררת עונש מאסר או קנס כבד ורישום פלילי, כמובן. גם עבירה על חוק שעות עבודה ומנוחה, או עבירות שנראות טריוויאליות כמו ניהול פנקס שעות נוכחות לעובד ורישום מדוקדק שאף אחד למעשה אינו מנהל כמעט, ולכן כולם חשופים לתביעה.

עורך דין פלילי במרכז יוכל לספר לכם על לא מעט מקרים כאלה שלפיהם כמעט כל עבירה שלכם בענייני העובדה יכולים להפוך לפליליים, ואין מדובר רק בעבירות ברורות כמו הטרדות מיניות בעבודה, אלא גם הטרדות מילוליות, יצירת סביבת עבודה פוגענית ועוד.

ללא עורך דין פלילי בכלל ועורך דין פלילי במרכז בפרט תתקשו מאוד למנוע מצב של הגשת כתב אישום פלילי נגדכם, מבלי לדעת את לשון החוק, ההסתעפויות שלו וכיצד זה משליך על מצב העסק ועל מצבכם בפרט. עוד לפני ההחלטה על כתב האישום אפשר לפעול כדי לא להגיע למצב כזה.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן