מלאו טופס לחזרה

העסקת בעלי מוגבלויות

הצעת חוק חדשה: גופים ציבוריים יחויבו להעסיק בעלי מגבלויות

הצעת חוק חדשה שעברה בקריאה שנייה ושלישית קובעת כי גופים גדולים המעסיקים יותר מ-100 עובדים יחויבו להעסיק לפחות 5% מהעובדים, עובדים בעלי מוגבלות.

בעלי מוגבלויות נאלצים להסתדר בעולם שאינו מותאם לצרכיהם וכאשר הם מנסים להשתלב בשוק העבודה הם נתקלים בדלת הנטרקת בפניהם. הצעת חוק חדשה צפויה לתקן במידה מסוימת את האפליה הקיימת בשוק העבודה כלפי בעלי מוגבלויות. הצעת החוק החדשה שעברה בקריאה שנייה ושלישית קובעת כי גופים גדולים המעסיקים יותר מ-100 עובדים יחויבו להעסיק לפחות 5% מהעובדים, עובדים בעלי מוגבלות.

בנוסף, קובעת הצעת החוק הנוכחית כי גוף ציבורי שבו יש יותר מ-25 עובדים יחויב למנות ממונה תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות ואף יפרסם משרות המותאמות לעובדים בעלי מוגבלויות. זכויות עובדים של ציבור זה נפגעו במידה רבה ואף היו בעלי מוגבלויות שהגיעו לסף רעב ועוני.

מתי מקבלים הכרה כבעל מוגבלות?

בעלי מוגבלות מוגדרים כבעלי דרגת נכות של 40 אחוזים, בעלי תעודת עיוור או בעלי לקות שמיעה. במדינה קטנה כמו ישראל אחוז בעלי מוגבלויות הוא יחסית גבוה ועומד על 20 אחוזים בקרב בני ה-20 ומעלה נכון לשנת 2010. בישראל ישנם בעלי מוגבלויות אשר נולדו עם מוגבלות פיסית מיום היוולדם. אך ישנם כאלה שנפגעו בעת מלחמה, אירוע טרור, תאונת דרכים, תאונת עבודה ואף בעקבות הידרדרות בריאותית אישית בשל גיל או השפעות גנטיות או סביבתיות. תיהיה הסיבה אשר תיהיה, אחוז בעלי המוגבליות בישראל נחשב גבוה, אוכלוסייה זו לא טופלה במשך שנים כראוי והיו נאלצים להתמודד בשוק עבודה תחרותי שמעדיף את הטובים ביותר. כעת התקווה שהמצב ישתנה.

אופטימיות זהירה

יו"ר ההסתדרות ציין כי אפשר לומר שעשינו היסטוריה חברתית בישראל עם קליטת עובדים בעלי מוגבלות בשוק העבודה בישראל. אם זאת למרות האופטימיות הזהירה והרצון האמיתי לדאוג לעובדים אלו. קשה לומר כיצד המנהלים ינהגו בשטח והאם עובדים אלו יועסקו לטווח ארוך ולא יהוו רק עלה תאנה לטווח קצר.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן