מלאו טופס לחזרה

הסתדרות העובדים

האם כל זכויותיך משולמות לך? תפקיד הסתדרות עובדים להסדיר זכויות סוציאליות באמצעות חתימה על הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה. זכויות אלו כוללות דמי הבראה, חופשה, מחלה, פיצויים ועוד.

 

תפקידי ההסתדרות

הסתדרות עובדים פועלת כארגון גג המאגד עובדים ומוסמך לנהל משא ומתן קיבוצי בשמם שמטרתו להסדיר את מערכת היחסים שבין העובד למעסיק, באמצעות הסכמים קיבוציים, צוו הרחבה ויוזמות חקיקה שונות. 

ההסתדרות פועלת מכח חוק הסכמים קיבוציים, תשי"ז-1957, כאשר סעיף 33 מגדיר את  האפשרות להקים ועד ואף מגן על עובדים מפני אפליה ופיטורים על רקע: 

1. חברות או פעילות בארגון עובדים  

2. פעילותו לצורך הקמה של ארגון עובדים
3. המנעותו מהיותו חבר בארגון עובדים או הפסקת חברותו בארגון עובדים
4. חברותו בועד עובדים או פעילותו בועד עובדים הפועל במסגרת ארגון עובדים יציג.

רוצים להקים ועד עובדים? – לשנות את מאזן הכוחות ולהחזיר לעצמכם את הכוח!

הרקע להקמת הסתדרות עובדים

הסתדרות העובדים הכללית החדשה, בעוד שאינה הארגון היחיד הפועל תחת השם הסתדרות ומהווה ארגון גג לועדי עובדים, מדובר בארגון הגדול והותיק ביותר. (נוסד בשנת 1920, תחת השם "ההסתדרות הכללית של העובדים העבריים בארץ ישראל" ואיגד בתוכו את כל מפלגות הפועלים העבריים בארץ.)

לצידה של ההסתדרות הכללית החדשה, פועלים הסתדרות העובדים הלאומית, הסתדרות המורים, הסתדרות הפסיכולוגים, ההסתדרות הרפואית בישראל ועוד.

מהן סמכויותיה של הסתדרות העובדים בנושא זכויות עובדים?

הזכות להתאגד, בעוד שאינה מעוגנת בחוק יסוד נתפסת כזכות אדם בסיסית ומהווה את אבן היסוד במשפט הקיבוצי ובסיס לחוקים רבים בתחום דיני עבודה. זכות זו מוגנת על ידי הפסיקה ומהווה את היסוד לקיומן של ההסתדרויות השונות המושתות על הזכות להתארגן, לנהל משא ומתן קיבוצי והחופש לשבות.

בשנים האחרונות חלה התעוררות מסויימת בהתארגנות עובדים תחת ועדים ולא אחת, כותרות העיתונים מספרות על ניסיון התאגדות של עובדים שונים בסקטור הפרטי.

על אף שההסתדרות פועלת רבות לקידום זכויות עובדים מאוגדים, אם בוצעה כלפיך עוולה כגון פיטורים שלא כדין או שלא קיבלת את מלוא זכויותיך על פי חוק, מומלץ לפנות לעו"ד מומחה לדיני עבודה לטיפול מהיר ויעיל במקרה שלך.

 האם אני מחוייב לשלם דמי חבר להסתדרות?

 עובדים הנמצאים במקום עבודה מאורגן הנכלל בהסכם קיבוצי או צו הרחבה נדרשים להפריש 0.7% משכרם לטובת דמי טיפול ארגוני, המשמעות היא טיפול בסכסוכי עבודה, הכרזה על שביתה וכדומה. אם ברצונם להיות חברים בארגון הסתדרות עובדים הם יידרשו לשלם 0.9% מהשכר ויצטרכו להצטרף להסתדרות.

האם ניתן לגבות דמי חברות הסתדרות מעובדי קבלן?

במרבית המקרים, עובדים המועסקים באמצעות חברת קבלן אינם חברים בועד עובדים ולפיכך אם הינכם עובדי קבלן ולא נתתם את הסכמתכם בכתב להצטרפות לועד העובדים או לארגון הסתדרות ונגבו ממכם "דמי ועד", יש לבדוק האם אלו נגבו כחוק.

עו"ד מומחה בדיני עבודה ידע לומר לכם לאחר בדיקה פרטנית האם הכספים נגבו מכם על ידי ההסתדרות נגבו על פי חוק.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין מומחה בדיני עבודה אם ההסתדרות נותנת ייעוץ משפטי לחברים?

  1. אם אינכם חברים בארגון הסתדרות לא תהיו זכאים לייעוץ משפטי פרטני ממנה, ולכן מומלץ לפנות מוקדם ככל האפשר לקבלת ייעוץ משפטי של עורך המומחה לדיני עבודה.
  2. חברים בארגון הסתדרות העובדים, זכאים לייעוץ משפטי מתוקף חברותם. עם זאת, חשוב לדעת כי גם אם פניתם עם המקרה שלכם להסתדרות לא תמיד המקרה יטופל על ידה, לעיתים מרכז התחום או המטפל לא יהיה בקיא בתחום המשפטי הנדרש וההסתדרות תפנה את המקרה שלך לעורכי דין חיצוניים הגובים שכר טרחה.

אם הינך מעוניין לבחור אישית את עורך הדין שלך ולקבל שירות טוב, יחס אישי וליווי פרטני , נשמח לרתום את מומחיותינו בדיני עבודה לטיפול במקרה שלך.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן