מלאו טופס לחזרה

תאונות תלמידים

עקרונית, ילדים חשופים לפציעות כל הזמן. זאת כי הם לא מבוגרים, הם לא מבינים את העולם והם טרם הכירו את הסכנות השונות. בין אם מדובר בפציעות במהלך שיעורי התעמלות, במשחק בהפסקות, או בדרך חזרה מבית הספר.  באם נפצעו, בין אם במהלך פעילות חינוכית או לא, יכול מאוד להיות שהילדים והוריהם (ואף קרובי משפחה נוספים) זכאים לפיצויים שניתן לדרוש כדין.

עורך דין נשיכת כלב

מה הן תאונות תלמידים?

תאונות תלמידים יכולות לכלול כל דבר שהוא בגדר פציעה נראית לעין או שלא. תאונות שכאלה מגדירות את המעורבים בהן כתלמידים, או כקרובי משפחה של אותם תלמידים, אשר התנדבו במסגרת חינוכית. תאונות תלמידים יכולות לכלול:

 1. נפילה מגובה
 2. נשיכה, הכשה או שריטה מבעל חיים.
 3. התעללות על כל רבדיה.
 4. כוויות.
 5. פציעה שתוצאתה משימוש בלתי תקין במכשיר או מתקן.
 6. מגע עם חומר מסוכן.

וכיוצא בזה.

האם יש ביטוח על תאונות תלמידים?

במקרים רבים, וכל עוד הפוליסה מכסה את זה, תאונות תלמידים מסוימות אכן מכוסות על ידי חברת הביטוח. למעשה במדינת ישראל יש חוק המורה לבטח את כל התלמידים מגיל 3 עד 18, ובלבד שיהיו שייכים למסגרת חינוכית תחת משרד החינוך. לא כל מקרה מבוטח תחת פוליסה זו, ועל פי כן כדאי ומומלץ להתייעץ עם עורך דין כדי להפעיל את הפוליסה ולקבל את מלוא הסכום כחוק. פוליסה שכזו תכסה נזקים בכל מקרה של:

 1. הוצאות על ציוד רפואי וטיפול רפואי.
 2. נכות זמנית
 3. נכות לצמיתות (בהתאם לדרגת נכות שהוכרה על ידי רופא מומחה)
 4. על פגיעה של קרובי משפחה אשר השתתפו בפעילות במסגרת החינוכית.
 5. דנטלי.

ומקרים אחרים.

מה ביטוח תאונות תלמידים מכסה?

פוליסת הביטוח תקפה למעשה לא רק בשעות בהם הילד נמצא במסגרת חינוכית, שכן למקרה זה תאונות תלמידים, או הדין הביטוחי בגינן תקף גם כשהילד לא בבית הספר. כלומר, אין זה משנה היכן התרחשה תאונה. גם אם הפציעה התרחשה במסגרת טיול בחו"ל שכלל לא קשור לבית הספר. הרעיון שמאחורי הפוליסה הביטוחית היא להעניק הגנה ביטוחית מטעם המדינה לכל ילד הזכאי לחינוך על פי חוק.

האם ניתן לקבל פיצוי כפול?

במקרים אחרים, תאונות תלמידים אינן קשורות באופן ישיר למעשיהם של תלמידים, אלא לאחריותם של מבוגרים אחרים שהיו בסביבתם. לדוגמה, יכול מאוד להיות שההורים, ביודעין או שלא ביודעין הובילו לתאונה. במקרה זה, הביטוח עדיין חל. במקרים אחרים, גורמי החינוך יכולים להיחשב כאחראיים. במקרה שכזה, ניתן להגיש תביעה כנגד משרד החינוך או המסגרת החינוכית, בנוסף לפיצויים הביטוחיים הנורמטיביים כתוצאה מהפוליסה הקיימת כחוק.

מה ביטוח תאונות תלמידים לא מכסה?

ועם זאת, יש לציין שמדובר בפוליסה המגנה על תלמידים במקרה ואין להם כיסוי ביטוחי אחר מטעם המדינה. תאונות תלמידים הנופלות לתחום של תאונות דרכים, או תאונות עבודה, יזכו את התובעים בפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי. כלומר, כבר קיים ביטוח רלוונטי למקרה זה ואין המדינה מתבקשת לכסות.

מה עוד כדאי לדעת על ביטוח תאונות תלמידים?

מה עוד כדאי לדעת על ביטוח המכסה תאונות תלמידים? כל עוד מדברים על הביטוח הניתן כחוק מטעם המדינה, יש לדעת ש…

 1. ישנה התיישנות על תקופת הזמן במסגרתה ניתן לתבוע פיצויים: החל מהיום בו מלאו לתלמיד 18 שנה, כ-7 שנים קדימה.
 2. דמי הביטוח נגבי כל שנה, כחלק מתשלומים שונים הנגבים מטעם הרשות המקומית.
 3. יש שיגידו שהסכום לביטוח אינו רב במיוחד.

איך למצות את הזכויות כדין?

מה לעשות כדי למצות את הזכויות כדין במקרה של תאונות תלמידים? ובכן, מדובר בפוליסה עם מועד קצר יחסית לסוגי ביטוחים אחרים. על פי כן קיימת המלצה למהר ולוודא מיצוי מלא של הזכויות כדין. שהרי מדובר בזכויות שההורים משלמים עליהן מדי שנה. באם התרחשה תאונה, יש לדווח בהקדם למנהל המסגרת החינוכית, בלי קשר אם התאונה התרחשה במהלך הפעילות של אותה מסגרת, בלי קשר לזמן או למקומה.

מה יש לעשות במסגרת הדיווח?

 1. יש לפנות למזכירות המוסד החינוכי. עם הפנייה, יש לדרוש טופס תביעה, כמו גם טופס הודעה על תאונה. לאחר שהנהלת המסגרת תעניק לך את הטפסים, הרי שהיא תסייע לך למלא אותם כראוי ולהפנותם לגורמים רלוונטיים להמשך טיפול. למעשה, ההנהלה מחויבת לכך על פי חוק.
 2. יש לבקש עותק של הפוליסה, כמו גם את כל המסמכים הרלוונטיים הדרושים להגשת תביעה מול חברת הביטוח. גם במקרה זה ההנהלה מחויבת על פי חוק להציג לפניך את הטפסים.
 3. יש להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לתביעה.
 4. יש לוודא שכל המסמכים הרלוונטיים לתביעה נמסרו לחברה. יש לוודא שתהליך הטיפול חל.
 5. יש לוודא שכל המסמכים הרפואיים והקבלות על ההוצאות הרפואיות השונות (וכל הוצאה אחרת) נשמרות.

במידה ומשהו מהשלבים הללו נשמע מורכב או "משפטי" מדי, ויש רצון לקבל סיוע משפטי כדי למצות את הזכויות בדין בכל מקרה של תאונות תלמידים, ניתן לפנות למשרדנו. משרדנו מייעץ ומייצג לקוחות מזה כשני עשורים, בעודו דורג בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים. המשרד מקפיד על יחס אדיב ומקצועי לכל לקוח, ונשמח לקבל את שיחתך כדי לסייע לך בהמשך התהליך.

תאונת עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג נפגעי תאונות דרכים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מימוש פוליסת ביטוח חיים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

תאונות ספורט(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן