מלאו טופס לחזרה

חבות מעסיקים

כשאנו מדברים על חבות מעסיקים, אנו למעשה מציינים מספר תחומים העומדים תחת מטרייה אחת: תחום האחריות של מעסיק כלפי עובד. באם מעסיק לא התנהל נכונה ולא עשה דברים כדין, הרי שהוא חשוף לתביעות נזיקין בגין רשלנות או כל אחריות אחרת שהייתה לו בנושא.

מהי חבות מעסיקים?

באופן כללי, על מקומות עבודה לדאוג לעובדיהם לתנאי עבודה בטיחותיים, כמו גם לספק לעובדים את כל התנאים הסוציאליים כחוק. באם התהוותה פגיעה שניתן לקשר באופן ישיר לאי מילוי אחריות מעביד כלפי עובד, הרי שהמעסיק חשוף לתביעת נזיקין. הוכחת התביעה, תלויה בהוכחת רשלנות מצד המעביד. על פי תביעה זו יהיה ניתן לדעת אם עובד יהיה נא זכאי לפיצויים בעניין זה.

איך לעדכן את העסק לעמידה בתנאי חבות מעסיקים?

אחת הסיבות, שהן עובד והן מעסיק, יכולים להידרש לשכור שירותיו של עורך דין המתמחה בדיני עבודה – היא התנודה בתקדימים, בפרשנויות החוק, בפסיקה ובחקיקה. יש להבין שהחוק, גם אם שואף לנורמטיביות, בסך הכל – מדבר על דינמיות. על התאמה לרוח התקופה. ועל פי כן, הוא יכול להשתנות מעת לעת. אם לא בלשונו, אז לפחות בדרך בה בתי המשפט מפרשים אותו ומשחקים עימו. בכל עת, אפשר שיהיו ניואנסים ורבדים חדשים של ממש בתחום דיני הנזיקין, אשר יחייבו את המעסיק לשדרג את התנהלותו מול העובדים בעסקיו. זאת על מנת לוודא שהוא עומד בכל תוואי החוק ומקיים את אחריותו ובאופן מלא. יתרה מכך, יכול מאוד להיות שיש תנודות מרובות בדיני ביטוח שמעסיקים רבים כלל לא מודעים אליהם, ועל פי כן ייעוץ מקצועי יכול ליידע אותם לגבי תחומי האחריות העדכניים שלהם ולהתנהל כדי למלאם כהלכה.

ייעוץ, ייצוג וליווי צמוד יכול לעזור הן למעסיק להבין מהי חבות מעסיקים מצידו וכיצד עליו לשחק את המשחק, בהתאם לרוח התקופה. ייעוץ שכזה יכול לסייע גם לעובד, כדי להבין מה הן זכויותיו אל מול המעסיק וכדי לקבל תמיכה בהגשת תביעה אל מולו ואל מול חברת הביטוח, בגין עילה מספקת לקבלת סעד פיצויים.

במילים אחרות, יכול מאוד להיות שיהיה ראוי לערב עורך דין המתמחה בדיני ביטוח, באם המעסיק חשוף לתביעה מצד עובד בעניין הפרות מסוימות הקשורות לתחום אחריותו. מלכתחילה, יהיה נכון לערב עורך דין מקצועי כדי לוודא שזכויותיו של המעסיק נשמרות כדין. כמו גם, כדי לסייע לו להשלים את התהליך המשפטי על הצד הטוב ביותר. מעסיק יכול להיעזר בשירותיו של עורך דין כדי להפעיל את חברת הביטוח לשלם פיצויים, באם בית משפט קבע סעד פיצויים לטובת עובד.

. במקום להתעסק בזה עצמאית, מעסיק יכול לחזור לענייניו, להמשיך לנהל את העסק ולתת לעורך דין לדבר עם חברת הביטוח על מנת לשלם את כל הפיצויים המעורבים בעניין חבות מעסיקים.

כיצד עורך דין יכול לסייע להפעיל את הביטוח?

ניתן לשקול להפעיל את הביטוח, ולממש את הזכויות כדין, באם ישנה תלונה על התנהלות לא נכונה מצד מעסיק ובאם תלונה, או תביעה זו מתקבלת בבתי המשפט. לדוגמה, בהינתן מקרה פציעתו שעצם התרחשותו קושר באופן ישיר להתרשלות או לאי מילוי אחריות מסוימת שהיה למעסיק.

מקרה זה, אפשר שזה יחשוף את המעסיק לתביעה בגין חבות מעסיקים.  בהינתן תביעה שכזו, הדבר עולה לכדי דיון בבית המשפט כאשר כל צד מציג את גרסתו, ראיותיו ומשתדל לבסס תשתית ראייתית על מנת לקבל הכרעה לטובתו. כשלבסוף, על השופט להכריע איזה צד מחזיק בפיסה יותר  רלוונטית של האמת ולשפוט כהלכה. באם נקבע כי מעסיק לא מילא את חובתו אפשר שייפסק סעד נזיקין לטובת העובד. במקרה זה, עורך דין יכול לסייע בהפעלת הביטוח ומימוש זכויותיו של המעסיק כדי לוודא שהכל עובד חלק, מבלי שהמעסיק יתעסק בזה ישירות על חשבון נושאים אחרים בעסק.

 כיצד משרדנו יכול לסייע?

במילים פשוטות, באם נפסק סעד לטובת עובד ועל מעסיק לשלם דמי נזיקין, עורך דין יכול לסייע בהפעלת הביטוח כהלכה. או לחילופין, לתמוך במעסיק למימוש זכויותיו במשך ההליך המשפטי כדי לבסס תשתית ראייתית שתתמוך בגרסתו לאירועים. ניתן ליצור עימנו קשר כדי לקבל סיוע, הן בהתנהלות השוטפת של העסק (ווידוא מילוי חבות מעסיקים), הן במסגרת ליווי משפטי בהליכי תביעה והן במסגרת הפעלת דיני ביטוח ומימוש זכויות ביטוחיות כחוק. משרדנו מתמחה בדיני ביטוח, כמו גם דורג בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים ביותר. אנו נשמח לקבל את שיחתך.

שירותי החברה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג מעסיקים בהליכים פליליים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

זכויות עובדים בעמותות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

פשיטת רגל של מעסיק(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ייצוג עובדים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן