מלאו טופס לחזרה

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית על פי הגדרתה בחוק היא אי עמידה בסטנדרט הזהירות הסבירה שהיה ניתן לצפות מרופא סביר אחר באותו מקרה. כאשר ניתן להוכיח בקשר ישיר שאי עמידה בסטנדרט זה סייעה להיווצרותו של נזק רפואי.

כאשר אדם מגיע לבית החולים הוא נמצא במצב של חולשה, לעיתים המטופל מגיע במצב של בין חיים למוות והמשך חייו תלויים בהחלטת הרופאים. רוב בני האדם אינם מכירים לעומק נושאים רפואיים ולמרות ריבוי אתרים רפואיים באינטרנט שבהם ניתן לאבחן בעיות רפואיות, החולים לא מצליחים לברר אבחנות רפואיות מקצועיות.

בשל כך המטופלים ובני משפחתם לא יודעים להתווכח או לערער על החלטות רפואיות שניתנות על ידי הרופאים. מצב כזה פותח פתח לרשלנות, זהו המושג: רשלנות רפואית ביטוח לאומי.

עו"ד לרשלנות רפואית

בשל חוסר היכולת לטעון נגד החלטת הרופאים בזמן, מתרחשים אירועים טרגיים שיכולים להיות מוגדרים כרשלנות רפואית בבתי חולים. עורכי דין מובילים בתחום מסייעים למטופלים במצבים של אי אבחנת מומים בזמן הריון, ניתוחים כושלים ואפילו התקפי לב לא מאובחנים.

לכן כאשר אתם מחפשים אחר עורך דין רשלנות רפואית חשוב שתבדקו את המומחיות שלו ואת הניסיון שלו בתחום.

רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית?

כאמור, אי לקחת משנה זהירות סבירה שניתן לצפות מכל רופא אחר באותו המצב, יכולה להיחשב כרשלנות רפואית. הדבר יכול להתבטא עקב מתן תרופה שאינה מתאימה, או במינון לא מתאים. או לחילופין, באי מתן תרופה מתאימה. כמו גם באי נקיטת משני זהירות באירוע כירורגי וכו'.

תביעת רשלנות רפואית היא תביעת נזיקין שמטרתה להוכיח התנהגות קלוקלת ולא זהירה באופן שאינו סביר מצד הגורם הרפואי, ועל פי כן קבלת פיצויים.

במדינת ישראל לא חוקק חוק מיוחד בעניין רשלנות רפואית, ועם זאת היא כן מאוזכרת בסעיפים ספציפיים הקשורים לחוק הכללי בפקודת הנזיקין. מידת הרשלנות מושפעת ממידת מעשיו הלא סבירים של אותו גורם רפואי, ובלבד שכל גורם רפואי אחר היה מתנהג אחרת באותו מקרה. ההנחה היא שאדם סביר באותו מקרה היה נוקט אחרת לחלוטין כדי למנוע נזק, או לקדם בריאות כדרך פעולותיו או אי עשייה שלהן.

מי יכול לייצג אותך בתביעה?

במדינת ישראל קיים חוק החל על עורכי דין מלהציג את עצמם כמומחים בנושא, וזאת כי תחום זה לא קיים על פי הדין הישראלי. אין אפשרות לקבל רישיון מומחה בדיני רשלנות רפואית. ומנגד, החוק לא מגביל אף עורך דין מלייצג לקוחות בתחומי משפט שונים גם בלי ניסיון או ותק. זה יכול מאוד לשעשע, כיוון שאותם רופאים המואשמים ברשלנות אכן עברו הכשרה כבירה כדי להגיע לעמדתם.

בעוד שעורכי דין מסוימים לא בהכרח צברו התמחות בתחום הרשלנות הרפואית. ניתן לבדוק עם עורך דין נתון מהו תחום ההתמחות שלו, הוותק, הניסיון והרקורד שלו עד כה.

לדוגמה, ניתן לראות בנקל אם עורך הדין יודע איך לאסוף את כל הרישומים הרלוונטיים ממוסדות הרפואה וקופות החולים, לדרוש תיקים מלאים הכוללים גיליוני אשפוז וכיוצא בזה.

כמו גם בשלב הייעוץ, באם עורך הדין יודע להגדיר אילו מקרים יכולים להיחשב רשלנות רפואית ואילו לא: בין אם מדובר על אבחון שגוי, מאוחר או כל מקרה אחר.

איך להבדיל בין מקרי רשלנות רפואית לבין אלו שאינם (מבחינה משפטית)?

יש לציין שלא כל פגיעה תיחשב רשלנות רפואית וזאת כי להליכים רפואיים ישנם סיכונים טבעיים, ביניהם סיבוכים מוכרים וטעויות אפשריות. ועם זאת כל עוד מדובר בפעולה שנעשתה תחת משנה זהירות ובתחום "הסביר", אין היא רשלנית ואין בה כדי לספק עילה לתביעה.

עורך דין מומחה יודע לזהות מקרה סביר בו התרחשה רשלנות רפואית או שלאו.

ניתן להתייעץ עם משרדנו כדי לקבל את חוות דעתנו על מקרה נתון. משרדנו מעניק ייעוץ וייצוג ללקוחותיו מעל ל-20 שנה, בעוד הוא דורג בדירוג BDI כאחד ממשרדי עריכת הדין המומלצים.

מחיקת הליך עקב התיישנות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שכר טרחה ביטוח לאומי(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ועדה רפואית – מהי וכיצד להתכונן(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ערעור על מסקנות ועדה רפואית(פתח בטאב חדש בדפדפן)

חוק דמי מחלה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן