מלאו טופס לחזרה

פטור ממס כתוצאה מנכות

פטור ממס כתוצאה מנכות ניתן על בסיס הכתוב בסעיף 9 לפקודת מס הכנסה המפרט את הזכאויות השונות. לתמציתו של דבר, כאשר ישנה הכרה ב-100% נכות (על פי מרשם ביטוח לאומי) ישנה זכאות לפטור, כמו גם במקרים אחרים אותם נפרט בהמשך הדרך.

למי יש זכאות עבור פטור ממס כתוצאה מנכות?

לא רבים יודעים, או שמא שקלו, שמגיע להם פטור ממס כתוצאה מנכות. אי לכך ובהתאם לזאת, הם משלמים מסים שהם בנקל יכולים שלא. ישנם כל מיני מקרים בהם ישנה זכאות לפטור מלא ממס הכנסה. אחד מהם כבר ציינו: כאשר ישנה הכרה ב-100% נכות.

ועם זאת, כאשר מדובר על נכות "מצטברת" העומדת על לפחות 90%, תוך שהיא מורכבת ממספר עניינים רפואיים כאשר אחד מהם לפחות קיבל הכשרה של 40%, גם כאן – ישנה זכאות. מקרה אחר הוא באם מדובר באנשים הזכאים לתגמול חודשי על פי חוק נכים או נפגעי פעולות איבה, וזאת באם יש לזכותם הכרה בנכות מצטברת של 90% לכל הפחות (גם אם אין "רכיב" אחד במיקס שמגיע ל-40%).

למעשה, גם בני זוגם של אנשים שקיבלו הכרה באחוזי נכות יכולים לקבל הטבות מס בדמות נקודות זיכוי. כל נקודת זיכוי שווה כסף בשקלול המיסים החייבים בגין הכנסה מדווחת. אם כי זה תלוי מצב וניתן להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי כדי להבין את גודל ההטבה ובאילו מקרים היא חלה.

פטור ממס כתוצאה מנכות

אילו עוד אפשרויות ישנן עבור קבלת פטור ממס כתוצאה מנכות?

מעבר לכל שציינו, ישנן מחלות מוכרות המאפשרות לאנשים לקבל פטור ממס הכנסה. אמנם לא מדובר במקרה של פטור ממס כתוצאה מנכות פר סה, אך מדובר במחלות המופיעות ברשימה ועל בסיס כך ניתן לקבל בעבורן פטור ממס הכנסה. ביניהן סכרת עם סיבוכים, טרשת נפוצה, גידול ממאיר בהווה או בעבר, פרקינסון, עיוורון, חירשות וכיוצא בזה.

איך ניתן להשפיע על הכרה באחוזי נכות?

על כן, אנחנו יכולים להבין שעל בסיס שיעור מסוים של הכרה באחוזי נכות, או מיקס מסוים של "סעיפים רפואיים", ו/או מחלה מסוימת כאחת מאלו הרשומות בתקנות, ניתן לקבל פטור ממס כתוצאה מנכות. ניתן לתהות ולשאול, על פי מה נקבעים אחוזי נכות המאפשרים את קבלתו של הפטור. ובכן, ישנן וועדות המחליטות על "הציון" או השיעור שהן מעוניינות לתת למבקרים בהן.

על כן, ההתייעצות עם עורכי דין ומומחים אחרים שיודעים לעבור את התהליך ביעילות גבוהה יכולה להקל על אנשים להבין כיצד לפרוש את תיקם אל מול הוועדות השונות על מנת להשפיע לטובה על קבלת שיעורי נכות רלוונטיים להם.

איך מתחילים תהליך של קבלת פטור ממס כתוצאה מנכות?

לאחר קבלת אישור רשמי מהוועדות והשלבים השונים בתהליך, ישנו תהליך של ממש מול רשויות המס. התהליך כולל שלבים בירוקרטיים שונים. ניתן לפנות למשרדנו כדי לקבל את תמיכתנו בהשלמת התהליך.

המשרד מתמקד בהענקת שירות מקצועי ואישי ללקוחותיו ופועל כבר כשני עשורים בהענקת ייעוץ וייצוג. משרדנו מדורג בדירוג BDI במסגרת עורכי הדין המומלצים. ניתן להשאיר פרטים במטרה לקבל פטור ממס כתוצאה מנכות.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן