מלאו טופס לחזרה

מימוש זכויות רפואיות

תביעות נזיקין והליכים משפטיים - מימוש זכויות כספיות בגין מצב רפואי

 העיקרון העומד בבסיס המנגנון של זכויות רפואיות הוא לסייע לאדם אשר נפגע מבחינת אפשרויות התעסוקה וכושר ההשתכרות שלו. אדם זה  זכאי לתמיכה כלכלית, על מנת שהוא והתלויים בו לא יסבלו חרפת רעב. לכאורה – מנגנון בהיר ופשוט, אלא שלמעשה, כאשר מגיע הרגע למימוש זכויותיך, אתה עלול להיתקל בקשיים ובמהמורות בדרך לפיצוי המיוחל. מי זכאי למימוש זכויות רפואיות וכיצד עליו לפעול.

מי זכאי לתבוע זכות 

ניתן לחלק את התחום לכמה סעיפים עיקריים:

  • נפגעי עבודה – נפגעי עבודה זכאים לפיצוי על אבדן הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי בתקופה שאחרי הפגיעה, עד 90 יום. כמו כן, הם זכאים למימון טיפול רפואי בגין הפגיעה. אם הפגיעה גרמה לנכות, הנפגע יהיה זכאי למענק או לקצבה מהביטוח הלאומי. אם הפגיעה הסתיימה חס וחלילה במוות, משפחת הנפטר זכאית לקצבה או למענק מהמוסד לביטוח לאומי. תחום נפגעי עבודה כולל גם נפגעי מחלות עבודה.
  • נכות כללית – אדם הסובל מנכות שפוגעת בכושר ההשתכרות שלו, זכאי לקצבה מהמוסד לביטוח לאומי. הקצבה ניתנת על פי קריטריונים ברורים של אחוזי נכות כללית. את אחוזי הנכות קובעות וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי.
  • נפגעי תאונות אישיות – נפגעי תאונות אישיות, שאיבדו את כושרם לעבוד כתוצאה מתאונות עבודה, והם מעל גיל 18 ומתחת לגיל פרישה, זכאים לקצבה לתקופה של עד 90 יום.
  • נפגעי פעולות איבה – נפגעי פעולות איבה זכאים להטבות שונות, שמטרתן לסייע להם בשיקום והחלמה. בין ההטבות תגמולים חודשיים, שיקום, מענקים חד פעמיים ומענקים שנתיים. התשלום מבוצע על ידי הביטוח הלאומי, בהתאם לחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.
  • נפגעי גזזת ופוליו – נפגעי פוליו, וכן מי שנפגע מטיפולי הקרנה כנגד גזזת, זכאים לפיצוי חד פעמי או לקצבה חודשית, על פי אחוזי הנכות שיקבעו על ידי וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.
  • שירותים מיוחדים וניידות – אדם הסובל מליקויים המגבילים את כושר הניידות שלו זכאי להטבות, שמטרתן לאפשר לו לקיים אורח חיים עצמאי. כמו כן, אדם הזקוק לעזרה בתפקודים יומיומיים זכאי לקצבה, על פי מידת העזרה או ההשגחה לה הוא זקוק.

כיצד נקבעת הזכאות לזכויות רפואיות

מי שקובע את הזכאות לזכויות רפואיות, וכן את גובה הפיצוי המשתמע ממנה ואת אופיו, הן וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. הזכאות נקבעת על פי אחוזי הנכות ואחוזי הפגיעה בכושר ההשתכרות, והתשלום נגזר מהחלטת הוועדה. במקרים של תאונות עבודה, גובה הפיצוי תלוי במשכורות האחרונות של הנפגע. במקרים של נכות כללית, גובה הפיצוי קבוע בחוק על פי אחוזי הנכות, ללא קשר למשכורותיו הקודמות של הנכה. במקרה של נפגעי פעולות איבה, גובה ההטבות וסוגן קבועים בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

מה עליך לעשות על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות

בכל פנייה למוסד לביטוח לאומי תידרש להמציא מסמכים ואישורים, לנסח מכתבים ולהופיע בפני ועדה רפואית, אפילו מול מספר ועדות רפואיות במידת הצורך. תוכל לעשות זאת בכוחות עצמך, אולם רוב הפונים נמצאים במצוקה קשה, ועסוקים בהתמודדות עם מחלה או עם פגיעה. אם אין בכוחך לפנות בעצמך, תוכל להיעזר בשירותי המשרד של עו"ד דיני עבודה אריק שלו אשר יסייע לך בעת מימוש זכויות רפואיות שלך.

עו"ד אריק שלו ייצג אותך בוועדות, יסייע באיסוף מסמכים מתאימים ויערער על החלטות שגוזלות ממך את זכויותיך. אנשי המקצוע ינחו אותך כיצד לפעול בהתאם לפרטי המקרה שלך, והפנייה למומחים של מדרד עורכי דין ייצגו אותך מול המוסד לביטוח לאומי שתבטיח לך את הפיצוי המרבי לו אתה זכאי.

מיטב הידע והמומחיות במימוש זכויות רפואיות

במשרדו של אריק שלו פועלים מומחים מתחום מימוש זכויות רפואיות המרכזים את מיטב הידע והמומחיות להבטחת מימוש זכויותיהם הרפואיות של הלקוחות, אל מול הביטוח הלאומי, משרד הביטחון וחברות הביטוח, כמו גם, אל מול רשויות המס. 

יחס אישי וליווי מקיף על ידי עורכי דין

לקוחות המשרד נהנים מיחס אישי וטיפול מקצועי מקיף של עורכי דין בכל הנוגע לתביעות הכרה באחוזי נכות, תאונות עבודה, אבדן כושר עבודה, תאונות דרכים והכרה בפגיעות שונות במסגרת השירות בכוחות הביטחון. 

עו"ד דיני עבודה

פנייה ישירה לעורכי דין

הפנייה למשרד הינה פנייה ישירה למשרד עורכי דין והיא חוסכת את הצורך לפנות לגופים העוסקים במימוש זכויות רפואיות אשר מפנים את הלקוח לייצוג משפטי חיצוני שגורר עלויות נוספות ומעכב את הטיפול. 

מומחים ממעלה ראשונה

צוות תחום מימוש זכויות רפואיות מסתייע במרכזת בכירה לשעבר בתחום נפגעי עבודה בביטוח הלאומי שהייתה אחראית על הדרכה והסמכה של פקידי התביעות בסניפי הביטוח הלאומי ברחבי הארץ בכל הקשור בניהול תיקי התביעות לרבות ביקורת על עבודתם ועל עבודת הועדות הרפואיות. זו מביאה עמה 30 שנות נסיון בתחום.

כמו כן, צוות תחום מימוש זכויות רפואיות מסתייע ברופא כירורג בעל ניסיון רב. במסגרת הטיפול בתיק וכחלק מהשירות הניתן ללקוח מקבל הלקוח חוות דעת ראשונית רפואית המסייעת לביסוס התביעה.

טיפול מקצועי מקיף

השילוב של חוות דעת רפואית ראשונית ובדיקת מומחים מאפשר למשרד להעניק ללקוח חוות דעת באשר לכדאיות ההליך והאפשרויות המשפטיות העומדות לרשותו. על בסיס חוות הדעת מעניק המשרד ללקוח שירותי ייעוץ וייצוג משפטי כדאי שתוכל/י לבצע מימוש זכויות רפואיות באופן אופטימלי.

נשמח להעמיד את מומחיותינו לרשותך ולסייע לך לממש את זכויותיך

צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק(פתח בטאב חדש בדפדפן)

תשלום בגין בדיקות רפואיות הקשורות להריון(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מימוש פוליסת ביטוח חיים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף(פתח בטאב חדש בדפדפן)

אופציות לעובדים(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן