מלאו טופס לחזרה

החמרה במצב רפואי

מה קורה כאשר חלה החמרה במצבו הרפואי של נפגע עבודה, למי יש לפנות? האם ניתן לעבור ועדה חוזרת, מהם התנאים המקדימים? והאם יש צורך בחוות דעת רפואית?

לא אחת משרדינו נתקל במקרים בהם נפגע עבודה הוכר על ידי הביטוח הלאומי, עבר ועדה רפואית ונקבע לו שיעור נכות אשר זיכתה או לחילופין לא זיכתה אותו במענק או גמלת נכות. רבים הם המבוטחים אשר בטוחים כי נאמרה המילה האחרונה באשר לשיעורי נכותם וגם כאשר חלה החמרה במצבם הרפואי כתוצאה מאותה פגיעה בעבודה אינם פונים בבקשה לבדיקה חוזרת.
החמרה במצב הרפואי מחייבת בדיקה וועדה חוזרת על מנת לעדכן את שיעורי הנכות.

לקבלת ייצוג לחץ – מקצוענים בדיני נזיקין ובביטוח לאומי – אריק שלו ושות', משרד עורכי דין

תנאים מקדימים לתביעה בגין החמרת מצב רפואי

על מנת לוודא כי אכן מדובר בהחמרה אמיתית ולא בתביעה בשיטת ה"מצליח", קובע הביטוח הלאומי מספר פרמטרים בהם צריכה התביעה לעמוד.

  1. למעט מקרים חריגים אשר אושרו בועדת חריגים, לא ניתן להגיש תביעה בשל החמרה תוך פחות משישה חודשים מהמועד בו נקבעו שיעורי הנכות מלכתחילה. במקרה שבו יש ערעור על החלטת הועדה הרפואית, מועד קבלת ההחלטה של ועדת הערער הוא המועד הקובע.
  2. על כל נפגע עבודה שטוען להחמרה במצבו יהיה להגיש עם תביעתו אישור רפואי על החמרה במצבו ביחס למצב שהיה כאשר נקבעו לו שיעורי הנכות הקודמים.

מה הסיכון הכרוך בהגשת תביעה להחמרה? 

כמו בכל הליך בו מערערים או מבקשים עיון מחודש בתביעה קיים סיכון שהועדה הרפואית תקבע כי לא נתקיימה החמרה ולפיכך אלו מותירים את שיעורי הנכות על קנם או במקרים קיצוניים עשויה הועדה לקבוע כי חל שיפור במצב הרפואי ולפיכך תבטל או תפחית את שיעורי הנכות.
הפחתה של שיעורי הנכות עשויה לפגוע בגובה הגמלה ולכן אנו ממליצים בחום להתייעץ עם מומחה במימוש זכויות רפואיות לפני החלטה לתבוע בגין החמרה.

מתי לא קיים סיכון בהגשת תביעה להחמרה במצב בריאותי?

אם הוכרת כנפגע עבודה על ידי הביטוח הלאומי אולם שיעורי הנכות שנקבעו עבורך לא זיכו אותך בגמלה, אינך מסכן דבר בתביעה בגין החמרה, ואנו נשמח לעמוד לשירותך ולסייע לך להגיש תביעת החמרה.

למי כדאי לפנות על מנת להגיש תביעה להחמרה?

בשל הסיכון הכרוך בהגשת תביעה אשר מחייבת ועדה רפואית חוזרת אנו ממליצים בחום לפנות לעורך דין מומחה במימוש זכויות רפואיות בהקדם האפשרי וזאת על מנת שיוכל ללוות אותך בתהליך ולוודא שברשותך כל המסמכים הנדרשים וכן חוות דעת רפואית של מומחה באם תידרש כזו.

משרדינו מתמחה במימוש זכויות רפואיות ונשמח להעמיד את מומחיותנו לרשותך.

שירותי החברה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

פוליו(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ימי מחלה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מעמדן של עובדות בישראל בשנת 2011(פתח בטאב חדש בדפדפן)

מה דינה של היעדרות מהעבודה עקב הסופה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן