מלאו טופס לחזרה

ביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי

 

עורך דין ביטוח לאומי
עורכי דין לביטוח לאומי ונזיקין – מימוש זכויות רפואיות מקצועי ע"י עורכי דין

 

חוק ביטוח לאומי מחזק את כוחו של המוסד לביטוח לאומי להעניק ביטוח לאימהות, ילדים, אנשים שעברו תאונות עבודה או שהוכרה עבורם נכות כללית, אנשים שאינם עובדים, הדורשים קצבת סיעוד, אלו שנמצאים בתהליך פשיטת רגל, מפרקים תאגיד ועבור שלל סיבות אחרות.  תפקידו של המוסד לביטוח לאומי להעניק תמיכה כלכלית  ו/או שירותי שיקום ו/או הכשרה מקצועית / ו/או ייעוץ (וכיוצא בזה); בהינתן הפעלת המקרה הביטוחי, דהיינו – כשאדם פונה למוסד לביטוח לאומי בבקשת עזרה עבור אי אילו סעיפים עבורם הוא מבוטח מטעם המוסד. וכמו שתפקידו של המוסד לביטוח לאומי לתת מענה לדורשי העזרה, תפקידם של דורשי העזרה לדעת לבקש כמו גם להבין כיצד להתנהל עם הבירוקרטיה הקיימת במוסד על מנת לזרז את תהליך מימוש זכויותיהם, ובכלל, לדעת מה הן זכויותיהם מלכתחילה.

עורכי דין ביטוח לאומי – לחץ לייצוג מקצועי

 

מה תפקידו של המוסד לביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי מתפקד כמוסד ביטוחי, בין היתר. המשמעות היא שהמוסד משתמש בכספים שונים העומדים לרשותו, לרבות תשלומי דמי ביטוח שונים שקיבל "מלקוחותיו" לאורך השנים, כדי לשלם על קצבאות ושירותי סיוע שונים המעניק לאלו המבקשים ממנו תמיכה וסיוע. ההבדל בין המוסד לביטוח לאומי לבין חברות ביטוח פרטיות, הוא שסכום הביטוח לא נקבע על בסיס רמת הסבירות "שמבוטח" יפעיל את הביטוח שלו, אלא על פי רמת ההכנסות המדווחות כמו גם גילו. ובמילים אחרות, אנשים משלמים לביטוח לאומי בהתאם לשכרם ולשכבת גילם.

מה אחריותו של אדם הפונה למוסד לביטוח לאומי?

במסגרת רצונו של אדם להנות מאותו סיוע כלכלי הזמין מטעם ביטוח לאומי, עליו להגיש פניה למוסד ולאחר תהליך בירוקרטי מטעם המוסד לביטוח לאומי, לרבות בדיקה מדוקדקת של הבקשה, אפשר שהמוסד יחליט באם ישנה זכאות, או שמא אין זכאות עבור תמיכה וסיוע כלכלי על פי המתואר בחוק. ניתן לקבל סיוע כלכלי מביטוח לאומי על ידי פניה בנושאי קצבת ילדים, קצבת שאירים, גמלת סיעוד, תשלומים עבור שירות מילואים ושלל נושאים אחרים. יתרה מכך, ניתן לפנות לביטוח לאומי כדי לעסוק בתחום זכויות העובדים, לרבות תשלום דמי אבטלה והבטחת הכנסה, תשלומים למי שהשתתף בתאונות דרכים, וכיוצא בזה.

לעתים ובמקרים מסוימים, על מנת להשלים את תהליך הפניה וקבלת הסיוע הכלכלי מהמוסד לביטוח לאומי תהיינה בקשה לעבור וועדה רפואית. גם כאן מדובר בהליך בירוקרטי שניתן לקבל הכנה ראויה עבורו. במסגרת הליך זה יש לספק מסמכים, לפרט בפני הוועדה במה בדיוק מדובר ולהציג את טיעוני הפונה באופן בהיר, צלול ורלוונטי.

 

כיצד משרדנו יכול לעזור?

דיני ביטוח לאומי ונזיקין – לחץ לייצוג מקצועי

עורך דין ביטוח לאומי נכות כללית

מבלי להיכנס לפרטים נוספים על תהליכי קבלת סיוע כלכלי מהמוסד לביטוח לאומי, ניתן להניח שישנן פרוצדורות מסוימות שיש להשלים. במידה ומישהו לא בדיוק מדבר את המינוח המקצועי של ביטוח לאומי ו/או רוצה לשפר את סיכוייו להציג את טיעוניו כהלכה ולקבל סיוע קונקרטי בדרכו לקבלת התמיכה הכלכלית שמבקש מהמוסד לביטוח לאומי, יש לו אפשרות לקבל סיוע מאנשי מקצוע שיתמכו בו. משרדנו פועל כשני עשורים כדי לקבל את האינטרסים השונים של לקוחותיו ואפילו דורג בדירוג BDI במסגרת עורכי הדין המומלצים. המשרד אף עמד בקריטריוני אמינות לקבלת חותם PREMIUM מבית דן אנד ברדסטריט ישראל.

נפגעי גזזת(פתח בטאב חדש בדפדפן)

נכות כללית(פתח בטאב חדש בדפדפן)

תאונות עבודה(פתח בטאב חדש בדפדפן)

שאלות ותשובות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

התפטרות לשם טיפול בילד(פתח בטאב חדש בדפדפן)

פשיטת רגל של מעסיק(פתח בטאב חדש בדפדפן)

גמלת ניידות(פתח בטאב חדש בדפדפן)

ניידות וגודל רכב(פתח בטאב חדש בדפדפן)

עו"ד ביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי נכות

המוסד לביטוח לאומי משלם מדי חודש מגוון רחב של קצבאות לישראלים רבים. סך התשלומים של מוסד זה בשנה הוא כ-100 מיליארד ש"ח, ואין ספק שהוא עוזר למי שנמצאים במצוקה כלכלית כתוצאה מנכות, תאונה ועוד. יחד עם זאת יש גם מקרים שבהם הגוף רב העוצמה לא ממלא את ייעודו, וכשזה המצב מומלץ לא לנסות להילחם בו לבד – אלא בעזרת עורך דין ביטוח לאומי. במשרד עורכי דין אריק שלו ושות' הצטבר ניסיון רחב היקף בתחום ספציפי זה והוא מתורגם להתנהלות אופטימלית בכל מקרה שבו נדרש ליווי משפטי.

מתי יש צורך בשירות של עורך דין ביטוח לאומי?

* חוות דעת רפואית רלוונטית – במקרים כמו תאונת עבודה, תאונת דרכים ועוד, ייתכן צורך בחוות דעת רפואית של מומחה אשר מפרטת את הנזקים שמהם סובל האדם, ובנוסף מוכיחה את הקשר ביניהם לבין התאונה. עו"ד מנוסה מכיר רופאים מומחים שאמונים על כתיבת חוות דעת שכאלה.

* התייצבות בפני ועדה רפואית – על-מנת לקבל קצבה מהביטוח הלאומי, ברוב המקרים יש צורך להתייצב בפני ועדה רפואית. לאדם חסר ניסיון לא תמיד יש את הכלים לייצג את עצמו באופן מיטבי, והתוצאה עלולה להיות תשובה שלילית לבקשה לקבלת קצבה. החוק מודע לכך ולכן מאפשר ייצוג ע"י עו"ד בוועדה, כולל תשובות בשמו של המבוטח לכל שאלה שמופנית אליו.

* תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי – כשהביטוח הלאומי מסרב לאשר בקשה, ישנה אפשרות לתבוע את המוסד בבית דין לעבודה, וכמובן שלשם כך נדרשת מעורבות פעילה של עו"ד הן לצורך הכנת התביעה והן לצורך ייצוג בבית הדין.

מחויבות מלאה ונחישות

חשוב להדגיש שללא עורך דין ביטוח לאומי, כאמור גוף חזק שמתנהל לעיתים בשרירותיות, עלול לסרב גם לבקשות מוצדקות לקצבה או מענק. בהתאם רק ליווי משפטי מקצועי ונחוש מאפשר למצות את הזכויות. זהו אחד מתחומי המומחיות הראשיים של משרד עורכי דין אריק שלו ושות', והשירותים השונים ניתנים על-ידי צוות המשרד על בסיס בקיאות מקצועית ומחויבות מוחלטת לכל לקוח ולכל לקוחה.

עורך דין לביטוח לאומי

מדינת ישראל הוקמה כמדינת רווחה. במאה ה-21 נשמעת לא מעט ביקורת על כך שישראל סטתה מדרך זו, אולם גם כיום משלם המוסד לביטוח לאומי סכומי כסף משמעותיים לתושבים רבים. בפרט מסייע מוסד זה למי שנפגעו בתאונה ואיבדו את כושר העבודה, למי שסובלים מנכות מכל סיבה שהיא ויש עוד מגוון מצבים שבהם ישנה זכאות לקצבה חודשית, לפרק זמן נתון או לצמיתות. פנייה בעזרת עורך דין לביטוח לאומי מגדילה באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת העזרה הנחוצה המרבית האפשרית. משרד עורכי דין אריק שלו ושות' מספק שירותי ייעוץ משפטי וליווי צמוד בזמינות גבוהה ועל בסיס בקיאות מקצועית מעמיקה הן בתקנות הרלוונטיות והן בפסיקה.

למה כדאי לפנות עם עורך דין לביטוח לאומי?

* חוות דעת של מומחים רלוונטיים – על-מנת לקבל קצבאות שונות מהמוסד לביטוח לאומי, הוא דורש הוכחה משכנעת למידת חומרת הפגיעה שממנה סובל האדם. חוות דעת של מומחה רלוונטי מתאים משפרת במידה ניכרת את סיכויי קבלת התביעה.

* ייצוג בוועדה הרפואית – עוד מרכיב הכרחי בדרך לקצבה חודשית, לתקופה מסוימת או לצמיתות, או לחילופין למענק שיסייע להתמודד עם קושי כזה או אחר, הוא הופעה בפני ועדה רפואית. לא כל האנשים יודעים לייצג את עצמם מול גוף מקצועי זה, ועבורם ההמלצה היא להגיע לוועדה בלוויית עורך דין מטעמם (שמוסמך לענות בשמם על כל שאלה שתופנה אליהם).

* הגשת ערעור – כשתביעה נדחית ע"י הביטוח הלאומי, ישנה לאדם הזכות להגיש ערעור. מומלץ לנצל זכות זו בעזרת עורך דין, שיכול להמשיך ולסייע גם אם הערעור נדחה – באמצעות פנייה לבית דין לעבודה.

שירות מועיל במיוחד ומחויב לחלוטין

פנייה בעזרת עורך דין לביטוח לאומי היא כאמור המדיניות המומלצת, ובפרט במקרים מורכבים יחסית. כדאי לדעת ששכר הטרחה במקרים אלה הוא בעיקר אחוז מסוים מהקצבה שתתקבל בזכות עורך הדין, בהתאם להיקף השירות שסופק. לעוה"ד אריק שלו ניסיון של יותר מ-20 שנים בהתנהלות מול מוסד זה, והוא מתרגם את הניסיון העשיר שצבר לייעוץ וייצוג מועילים במיוחד. דגש נוסף הוא יושרה ללא פשרות, על-מנת שכל לקוח ולקוחה יוכלו לסמוך על המשרד שהקים עו"ד שלו בעיניים עצומות.

שתפו:
[addtoany]

מבין ההמלצות של גוגל

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לבדיקת היתכנות מהירה ללא כל התחייבות מלא/י את הטופס ושלח/י
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם
לבדיקת היתכנות (ללא התחייבות) השאירו פרטים ונציג משרדנו יחזור אליכם בהקדם

לפנייה לנציג הווירטואלי החכם שלנו
לחצו כאן

לחץ כאן
צריכים עזרה?
לנציג הווירטואלי של משרדינו:
שלום, איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן